Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Yandex Map Editor” Gönüllü Kartograflar Arıyor

Yandex, Türkiye’de kullanıma sunduğu Map Editor servisi sayesinde haritalarını kullanıcılarıyla birlikte geliştiriyor. “Yandex Map Editor” sayesinde herkes mahallesinin haritasını düzenleyip eksikleri tamamlayabilecek.

yapi.com.tr
“Yandex Map Editor” Gönüllü Kartograflar Arıyor

Harita ve konum bilgisi teknolojileri günlük hayatta kullanıcıların en önemli yardımcıları haline geldi. Türkiye’de en çok başvurulan haritalardan birine sahip olan Yandex, harita alt yapısını geliştirmek için yeni bir ürünü kullanıma sundu. Yandex Map Editor üzerinde her kullanıcı istediği yerin haritasını çizebilecek veya düzeltebilecek. Kullanıcılarını internet üzerinde harita çizen gönüllü kartograflar olmaya davet eden Yandex, bu ortak çalışma sayesinde mahallelerden sokaklara ve kapı numaralarına kadar en güncel haritayı oluşturmayı hedefliyor.

Yandex Haritalar’a ve Yandex Navigasyon’a katkıda bulunabilirsiniz

Rusya’dan sonra ilk kez Türkiye’de kullanıma sunulan Yandex Map Editor, Yandex’in haritalarına ve buna bağlı olarak navigasyona katkı sağlamayı çok kolay hale getiriyor. Mail adresiyle veya sosyal medya hesapları ile kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra Yandex Map Editor servisine giriş yapılabiliyor. 

Düzenlemeler moderasyondan geçiyor

Yandex Map Editor'ün gönüllü kartografları yol, cadde, sokak, mahalle, köy, bina, kurum gibi çeşitli bölge ve objeleri oluşturabiliyor veya düzenleyebiliyor. Ayrıca haritadaki mevcut bilgiler de güncellenebiliyor. Yapılan düzenlemeler moderasyondan geçtikten sonra Yandex Haritalar'da ve Yandex Navigasyon’da gösteriliyor. Kullanıcıların katkısıyla haritalar daha ayrıntılı ve kapsamlı hale geliyor.

Siz de Yandex Map Editor’ün gönüllü kartografları arasına katılarak, kullanıcıların haritalardan ve navigasyon servislerinden maksimum fayda sağlamasına yardımcı olabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yandex-map-editor-gonullu-kartograflar-ariyor_166603.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!