Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Sektöründen 'Evini Yenile Türkiye' Kampanyası

“Evini Yenile Türkiye” kampanyası 31 Ağustos 2009 Pazartesi günü Swiss Otel’de düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu. Kampanya kapsamında, 100 bin tüketiciye Halkbank tarafından % 0,33’ten başlayan faiz oranları ile kredi verilmesi ve yapı sektörüne 1 milyar TL’nin üzerinde iş hacmi yaratılması hedefleniyor.

yapi.com.tr
6 Yapı Sektöründen 'Evini Yenile Türkiye' Kampanyası

Evini Yenile Türkiye” kampanyası bugün Swiss Otel’de düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıya TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Halkbankı Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Türkiye Seramik Federasyonu (SERFED) Başkanı Zeynep Bodur Okyay, İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı Orhan Turan ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu (TİMFED) Başkanı Serdar Dönmez ile kampanyayı destekleyen tüm dernek başkanları ve firma yöneticileri katıldı.

Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden yapı malzemeleri sektörü, Halkbank ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) güçlerini bir araya getirdikleri kampanya kapsamında, 100 bin tüketiciye Halkbank tarafından % 0,33’ten başlayan faiz oranlarıyla kredi verilmesi ve yapı sektörüne 1 milyar TL’nin üzerinde iş hacmi yaratılması hedefleniyor.

Yapı malzemeleri sektörün tüm dernekleri, önde gelen 83 firma ve 13 binden fazla bayinin katıldığı “Evini Yenile Türkiye” kampanyasıyla, tüketicilerin ev yenileme ihtiyaçları için cazip imkânlar yaratılması hedefleniyor. Kampanya ile ayrıca yapı malzemeleri sektöründe talebin canlandırılması, istihdamın artırılması, ülke ekonomisine katkı sağlanması da amaçlanıyor. Halkbank, kampanya kapsamında 12 ay vadede % 0,33, 13-24 ay vadede % 0,80 ve 25-36 ay vadede % 0,95 faiz oranları ile tüketicilere, ev yenilemede kullanacakları 2 bin TL’nin üzerindeki yapı malzemeleri ve işçilik harcamaları için finansmanı, 2 ay geri ödemesiz olarak sağlayacak.10 adımda evini yenile:

1- Tüketici, www.eviniyenileturkiye.com’u tıklayarak kendisine en yakın kampanyaya katılan bayiyi öğrenecek. Tüketici, kampanya web sitesinden, Halkbank’ın 444 0 400 numaralı hattından ya da tüm Halkbank şubelerinden kredi koşullarıyla ilgili detaylı bilgi alabilecek.
2- Tüketici bayiye gidecek ve kullanmak istediği ürünleri seçecek.
3- Bayi müşterisine seçtiği ürünler ve yapacağı işçilik bedeli karşılığında proforma fatura kesecek.
4- Tüketici proforma faturayla bir Halkbank şubesine giderek kredi başvurusu yapacak.
5- Halkbank tarafından kredi değerlendirmesi yapılarak bayi anlaşması teyit edilecek.
6- Halkbak tarafından onaylanan kredi tüketicinin hizmet alacağı bayinin kampanya hesabına aktarılacak.
7- Kredi dekontu tüketiciye verilecek.
8- Tüketici hizmet aldığı bayiden ürün ve hizmetini alacak.
9- Tüketici yüzde 0,33’den başlayan faiz oranları, 36 aya kadar vade ve 2 ay ödemesiz olarak kredisini ödeyebilecek.
10- Tüketici evini yenileyecek ve hayallerine kavuşacak.

“Geleceğe umutla bakıyoruz”

Toplantıda konuşan SERFED Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Hükümet ve TOBB’un önderliğinde ekonomiyi canlandırma, iç talebi tetikleme ve krizin psikolojik etkilerini bertaraf etmeye yönelik çalışmalar yapıldığını belirterek “Biz de tüm sektör yöneticileri ve dernek başkanları, firma sahipleri ile bir araya geldik ve bu kampanyayı kurguladık.  Sektörde birbirine rakip olan onlarca firma aynı masa etrafında oturdu ve belki de ilk kez kendi sektörleri ve aynı zamanda da bu kampanyanın ruhu adına neler yapabileceğini, nasıl katkıda bulunabileceği konusunda ciddi bir çalışma gerçekleştirdi. Sonuçta ortaya bu kampanya çıktı. Geleceğe daha umutla bakıyoruz ” diye konuştu.

Okyay, “Halkbank’ın olağanüstü desteği ile benzersiz bir ev yenileme kampanyası başlatıyoruz” dedi ve kampanya hakkında şu bilgileri verdi:

“Bu proje ile yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren 83 üretici firma, 23 dernek, 13 bini aşkın bayimizi bir araya getiren güçlü bir mekanizma oluşturduk. Bütün veriler güncellenerek büyük bir data oluşturuldu. Bu çapta büyük ve bir o kadar da geniş tabanlı bir oluşum sanırım Türkiye'de ilk defa gerçekleşiyor. Bu kampanya ertelenen ev tadilatı taleplerinin tetiklenmesi ve tüketicilerin uygun finansman modeli ile yıllardır hayalini kurduğu evlerini yenileme planını gerçekleştirmek için atılmış somut bir adımdır. Üç ay sürecek kampanyamız Eylül ayında başlayacak, kredi alındıktan sonra 2 ay ödeme yapılmayacak. Böylece, okul dönüşü ihtiyaçları ve Ramazan ile bayram harcamalarının olduğu dönemin atlatılması nedeniyle tüketicilerimize çok cazip olanaklar sunuyoruz. Bu projenin üretimimizi artırarak ekonomimizi hareketlendirmesini ve istihdam yaratmasını diliyoruz.”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4
http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-sektorunden-evini-yenile-turkiye-kampanyasi_71894.html

Read Comment Section
6 Yorum Yorum Yaz
  • Bu kampanyaya paydaş olarak TEKNİKERLER BİRLİĞİ'nin katılmamış olması son derece düşündürücüdür. Uygulamanın içinde olan Teknikerlerin bu kampanyaya dahil edilmesi gerekliliğine inanıyorum. YANITLA
  • çanakkalede yapı tasarım ve dekorasyonla ilgilenmekteyim bayi olmak istiyorum ama bayilik sanırım paylaşılmış durumda YANITLA
  • Bence; mimarlar bu kampanyanın müşterileridirler. Bugünden itibaren bu kampanyayı kullanarak hizmetlerini verme seçenekleri vardır. Kampanyaya dahil olan firmaların ürünlerini müşterilerine sunarak farklı ödeme alternatifleri sunarak, müşteri kazanabilirler. Evini veya ofisini iç mimara yaptıracak müşteri profili ile uygulamacı bayiye yaptıracak müşteri profili birbirinden farklıdır. Bu kampanyanın iki ayrı grup müşteri profili arasında geçişe sebep olma ihtimali çok düşüktür. Kaldı ki katılan firmalar üretici firmalar ve onların bayileridir. Dekorasyon hizmeti veriyorlarsa büyük oranda mimar kökenlidirler. YANITLA
  • Bu kampanyada dernekler bayiler ve üretici firmalar var ama esas bu işin ihtisas sahibi buişlerin uygulamalarının doğru yapılabilmesini sağlayacak içmimarlar yok .içmimarlar odasının neden bu projeye dahil edilmediğini merak ediyorum. YANITLA
  • işlerin açılmasına katkı yapacağından gönülden destekliyorum. duyurular yeterli olduğu ölçüde katılım artar. YANITLA
6 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor.  1  |  2  |  DEVAMI
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!