Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yarımada’da İki Taş Ocağına Valilik Vizesi

İzmir Valiliği Çeşme Germiyan’da yargıdan dönen taş ocağı projesi için tekrar “ÇED Gerekli Değildir” kararı verdi. Urla’daki proje için de aynı izin çıktı.

yapi.com.tr
Yarımada’da İki Taş Ocağına Valilik Vizesi

İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden iki taş ocağı projesi için ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararı geldi. Listede yer alan kararlardan ilki, Çeşme’de yargı engeli gelen Ali Tekin’in taş ocağı yer aldı. 

Hazırlanan yeni proje daha önce Alaçatı’nın Germiyan Köyü’nde taş ve kalker ocaklarının aldığı izinler bölge halkı tarafından yargıya taşınmış, İzmir 4.İdare Mahkemesi’nin aldığı kararla ‘ÇED gerekli değildir’ izni iptal edilmişti.

Yeni proje için aynı karar

Ege'de Son Söz'den Onur Deniz'in haberine göre, Çeşme'nin içme suyu ihtiyacını karşılayan Kutlu Aktaş Barajı havzasına inşa edilmesi planlanan taş ocağıyla ilgili Haziran ayında gelen müjde sonrası Valilikten şok bir karar daha çıktı. İzmir Valiliği Resmi kayıtlarda “Ali Tekin Kalker Kırma Eleme Tesisi” olarak geçen proje için yeni başlayan ÇED sürecinde valilik “ÇED Gerekli Değil” kararı verdi.  Gerçekleşecek projeyle birlikte yılda 1 milyon ton kalker üretimi gerçekleştirilecek.

Urla’da taş ocağı

Valiliğin listesinde ikinci olarak Urla İçmeler’de yapılması planlanan taş ocağı yer aldı.  BEMAŞ Beton Mamulleri ve İnşaat Malzemeleri A.Ş. tarafından yapılacak taş ocağı ile yılda 1 milyon 250 bin ton kalker çıkarılması hedefleniyor. İzmir Valiliği’ne sunulan proje için de ÇED Gerekli Değildir kararı verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yarimadada-iki-tas-ocagina-valilik-vizesi_151719.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!