Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yeni Genel Müdür Belli Oldu

Türkiye genelinde 31 Mart'ta yaşanan elektrik kesintisinin ardından istifayla boşalan Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına yeni atama yapıldı. Kemal Yıldır'dan boşalan koltuğa, genel müdür yardımcısı Mehmet Sinan Yıldırım atandı.

yapi.com.tr
Yeni Genel Müdür Belli Oldu

Yıldırım'ın, 22 Haziran 2015 tarihli atama kararnamesi bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre, "1' inci derece kadrolu ve 6400 ek göstergeli Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sinan Yıldırım'ın atanması" Enerji Bakanı Taner Yıldız, Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşti.

Kemal Yıldır, istifasının ardından “Otobüs devrildikten sonra, otobüsü deviren şoförü müydü, muavin miydi. Her ikisi de suçludur gibi bir şey düşünebilir. İstifa etmeyi ben de istiyordum, onlar da istediler” yorumunu yapmıştı.

Yıldırım kimdir?

1958 Kırşehir doğumlu olan Yıldırım, 1981 yılında Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1983 yılından itibaren sırasıyla TEK Genel Müdürlüğü Keban İşletme Grup Müdürlüğü’ nde Test Mühendisi, Orta Anadolu Bölgesi İşletme Grup Müdürlüğü, İletim Şebekeleri İşletme ve Bakım Daire Başkanlığı İletim Hatları İşletme ve Bakım Koordinasyon Müdürlüğü’ nde Şube Müdürü, Sistem Etüt Koruma Kumanda Müdürlüğü’nde Şube Müdürü, Başuzman ve İletim Şebekeleri İşletme Bakım Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. Eylül 2010'da TEİAŞ Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Demiryolları ve savunma sanayinde kritik atamalar

Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcılığına Celal Sami Tüfekçi; Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Ali İhsan Uygun atandı.

Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliğine, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Biçer;

Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanlığına, İbrahim Halil Dere; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığına, Ömer Ayçiçek; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığına, Mehmet Öztürk ile Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, Hikmet Haspolatlı; Dışişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Üyeliğine, Büyükelçi Mehmet Sertaç Sönmezay; Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına Mustafa Koç; Bakanlık Müşavirliğine Recep Kaymakcan;  Sayıştay Savcılığına Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Yalçın atandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-genel-mudur-belli-oldu_132141.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!