Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yenilenebilir Enerjide Yerli Desteği Resmi Gazete'de

Yenilenebilir enerji üretiminde yerli aksam desteğinden yararlanacak şirketlerin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı veya görevlendirdiği kuruluş dışında yapacakları başvurular geçersiz sayılacak.

yapi.com.tr/AA
Yenilenebilir Enerjide Yerli Desteği Resmi Gazete'de

Yenilenebilir enerji üretiminde yerli aksam desteğinden yararlanmak isteyen şirketlerin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı veya bakanlığın görevlendirdiği kuruluş dışında yapacakları başvurular geçersiz kabul edilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Elektrik Enerjisi Üreten Tesislerde Kullanılan Yerli Aksamın Desteklenmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, yerli aksam desteğinden ilk kez yararlanmak isteyen yenilenebilir enerji üretim şirketleri, 1 Ağustos tarihine kadar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı veya bakanlığın görevlendirdiği kuruluşa başvuracak. Şirketlerin, ilgili başka bir kurum ya da kuruluşa yapacakları başvuru değerlendirmeye alınmayacak.

Yerli katkı ilave fiyatından bir önceki dönem faydalanmış olan elektrik üretim tesislerinde kapasite artışı, modernizasyon, yenileme veya kısmi geçici kabullerle işletmeye giren ünitelerin olması durumunda başvuru sahipleri tarafından yeni ünitelere ilişkin belgeler, yine 1 Ağustos tarihine kadar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı veya bakanlığın görevlendirdiği kuruluşa verilecek.

Bu arada, lisanslı elektrik üretim tesislerine ait başvuru dosyalarında eksik veya yanlış evrak belirlenmesi halinde, bu durumun bakanlık veya bakanlığın görevlendirdiği kuruluşun internet sayfasında ilan edilmesi uygulamasına son verildi. Bundan böyle eksik evrak bilgisi başvuru sahiplerinin kayıtlı elektronik posta adreslerine gönderilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yenilenebilir-enerjide-yerli-destegi-resmi-gazetede_159467.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!