Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yıkım ve 'Görevden Alma' Bir Arada Yapılabilir

Kıyılarda imara aykırı yapılarda toplu yıkımın ay sonunda başlayacağı ve denetim sonucu Bodrum'da 16, Antalya'da 10, Çeşme'de 3 tesisin ya kısmen ya da tamamen yıkılacağı bildirildi. Yıkımlar çerçevesinde kıyı belediyelerde görevden almalar olabileceği belirtiliyor.

yapi.com.tr
Yıkım ve 'Görevden Alma' Bir Arada Yapılabilir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sahillerde kıyı kenar çizgisi denetimi yapılacağına yönelik açıklamalarının ardından yıkım süreci başladı. Star'dan Ercan Baysal'ın haberine göre, Bodrum’da imara aykırı bulunan villa ve otel gibi bazı tesislerde süreç başlarken toplu yıkımlar için ise ay sonu bekleniyor. Kıyı kenar çizgisi ihlali yapan villa, otel, tatil köyü ve diğer yerleşim yerlerinin yıkımları diğer tatil yörelerinde de gerçekleştirilecek. Ay sonundan itibaren Çeşme, Antalya, Samsun, İzmir, Aydın, Balıkesir gibi şehirlerde de yıkımlar devam edecek. Bu kapsamda sadece Bodrum’da 16 tesis yıkım kapsamına alındı. Bunlardan dört tanesinin tamamı, geriye kalan 12 tanesinin ise bazı bölümleri yıkılacak. İlk yıkım paketi kapsamında Çeşme’de 3, Antalya’da 10’un üzerinde tesis ise makine ile yıkılacak. Yıkımın yanı sıra diğer cezai yaptırımlar üzerinde de duruluyor. Haberde ayrıca, "Bazı belediyelerde görevden alma sürecinin başlayacağı, yıkımların mahalli idareler ve güvenlik güçlerinin yardımı ile gerçekleştirileceği" belirtiliyor.

Denetimlerde ihlal tespiti yapılan yerlere gerekli düzeltmelerin yapılması için bir ay verilmişti. Bodrum Torba’da bulunan yapıların yüzde 70’e yakın bölümünde kıyı kenar çizgisine dikkat edilmediği belirtilirken, kaçak yapılara yönelik denetimin Çanakkale, Balıkesir Ayvalık ve Samsun’a kadar olan sahil şeridinin tamamında gerçekleştirildiği belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yikim-ve-gorevden-alma-bir-arada-yapilabilir_112383.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!