Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Bodrum'da Herkes Mimar, Herkes Müteahhit"

Bodrum Belediyesi ile Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Bodrum Koordinasyon Kurulu arasında sağlıklı kentleşme için işbirliği protokolü imzalandı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bugün Bodrum’da herkes mimar, herkes müteahhit olmuş. Bunların artık bir denetim altına alınması lazım” dedi.

yapi.com.tr
"Bodrum'da Herkes Mimar, Herkes Müteahhit"

Bodrum Belediyesi ile Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Bodrum Koordinasyon Kurulu arasında “Sağlıklı Kentleşme, Nitelikli Yapılaşma, Kültürel, Tarihi ve Doğal Çevre Değerlerinin Korunarak Geliştirilmesi İçin Ortak Mesleki Denetim ve Teknik İşbirliği Protokolü” imzalandı.

"Herkes mesleğine sahip çıksın!"

İmza törenine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu Sekreteri Şahabettin Doğan ile TMMOB Bodrum Temsilcileri katıldı. İmza töreninde bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon çocuklarımıza daha sağlıklı, daha mutlu, çevreci bir Bodrum yaratmak için mücadele ettiklerini belirterek şunları söyledi; “Çevre değerlerine sahip çıkmak, birlik, beraberlik içinde olmak için bu protokolü imzalıyoruz. Mühim olan çarpık kentleşmeyi önlemek, Bodrum’un kendi kimliğini daha iyi koruyabilmektir. Bodrum Belediyesi olarak bu tür projelere sık sık imza atıyoruz. Bodrum Mavisi, Bodrum Beyazı bunlardan bazıları. Ben her zaman, bir şehri ayakta tutan şeyin kent kimliği olduğunu söylüyorum. Çünkü buna inanıyorum. Bugün Türkiye’de turizm her yerde bir başlamasına rağmen sadece Türkiye’nin ve dünyanın gündemine oturmuş tek yer Bodrum’dur. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi Bodrum’un kent kimliğini korumasıdır. Her yerde turizm yükselirken binalar da yükseldi, ama Bodrum’da turizm yükselirken binalar yükselmedi. Bodrum’daki 9 odanın temsilcisi arkadaşlarımızla imzalayacağımız bu protokol önce Bodrumumuza sonra Türkiye’mize, doğaya saygı içerisinde bir örnek olur inşallah. Burada amaç birlik beraberlik içinde çalışmak. Şunu özellikle söylemek istiyorum, herkes kendi mesleğine sahip çıksın. Bugün Bodrum’da herkes mimar, herkes müteahhit olmuş. Eline mala alan her usta “Ben mimarım” diyor ve mimarlık yapıyor. Bunların artık bir denetim altına alınması lazım”.

TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu Sekreteri Şahabettin Doğan, “Muğla genelinde bir tek Bodrum ilçesi ve 11 beldesinde % 100 kapasite ile üretilen bütün projelere meslek odalarında vize yapılıyor. Muğla’nın pek çok yerinde bu oran % 50’nin altına düşmüş durumdadır. Bu, Bodrum genelindeki yerel yönetimlerin ve yaşayan insanların yörelerine, beldelerine sahip çıkmasından kaynaklanıyor. Biz bu protokolü özellikle ana belediyemiz olan Bodrum Belediyesi ile yapmak istedik. Ama pratikte diğer 11 belde belediyesinde de bu uygulama zaten yürürlüktedir” dedi.

ETİKETLER: Bodrum
http://www.yapi.com.tr/haberler/bodrumda-herkes-mimar-herkes-muteahhit_108625.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!