Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yüksek Teknolojili Ahşap Accoya® Artık Türkiye’de

Marmara Forum Alışveriş Merkezi’ndeki OVO'nun ilham kaynağı olan dönüştürülmüş ahşap ürünleri üreticisi Accsys Technologies, Accoya® ahşabının Türkiye distribütörlüğü için Green Option Orman Ürünleri ile bir anlaşma imzaladı.

yapi.com.tr
Yüksek Teknolojili Ahşap Accoya® Artık Türkiye’de

Accoya ahşabı, dış mekan ve normal kullanımlarda 50 yıl, yeraltı ve ıslak zemin kullanımlarında ise 25 yıl kullanma garantisi veriyor. Sadece FSC sertifikalı sürdürülebilir ormanlardan elde edilen ağaçlardan üretilmesi ve yüzde 100 zehirsiz olması dolayısıyla üstün çevresel referanslara sahip olan Accoya ahşabı; ağaç dönüştürme işlemine tabi tutulmasına rağmen, boyutsal istikrar ve kalıcı dayanık özellikleriyle olası biçim kayıplarını en iyi tropik sert ağaçlarla aynı yüksek kalite ve güzellikte sağlıyor.

Firma olarak müşterilerine yüksek performanslı, kaliteli ve çevre dostu ürünler sunmayı hedeflediklerini söyleyen Green Option Orman Ürünleri Genel Müdürü Jonas Frans Sigurjonson, “Diğer geleneksel ürünlere ve tropik sert ahşaplara kıyasla daha istikrarlı üstün performans gösteren Accoya, Türkiye iklimine mükemmel uyum sağlıyor. 356 farklı Accoya ahşabının, birleştirme izi olmadan bir araya getirilmesi ile tasarlanan ve Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nde sergilenen OVO, mimarlık, tasarım ve inşaat sektörüne Accoya’yı gösterebileceğimiz etkileyici bir platform oldu" dedi.

"Türkiye’de de kısa sürede piyasa lideri olmayı hedefliyoruz"

Pencerelerden kapılara ve hatta OVO gibi sıra dışı sanatsal projelere kadar farklı kullanım alanları için mükemmel bir seçenek olma iddiasını taşıyan Accoya, sürdürülebilir biçimde elde edilen ve hızlı büyüyen yumuşak ağaçlara Accsys Technologies’e özel toksik olmayan bir işlem uygulanmasıyla üretiliyor. Accsys Technologies Satış Müdürü Victor Vos, “Accoya ahşabı, OVO gibi yüksek profilli projelerin yapımında kullanıldığından, küresel düzeyde yeni piyasalarda dönüştürülmüş ahşaba giderek artan bir talep ortaya çıkıyor. Araştırmalar, Accoya’nın ahşap pencereler, kapılar ve cephe kaplamalarında güvenilirlik ve performans standartlarını yükselttiğini ortaya koyuyor. Accoya, Avrupa’nın birçok ülkesinde ve dünya genelinde pek çok pazarda dayanıklılık, istikrarlılık ve güzellik nitelikleriyle mimarların ve inşaatçıların tercihi haline geldi. Kusursuz çevresel referansı ile Accoya’nın dış mekân uygulamalarında endüstri standardı haline geleceğine kesinlikle inanıyoruz. Green Option Orman Ürünleri ile ortaklığımız sayesinde Türkiye’de de kısa sürede piyasa lideri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Örnek Accoya Projesi: OVO

Latince yumurta anlamına gelen OVO, aydınlatma animasyonları, görseller ve akustik bileşenler eşliğinde çoklu algı deneyimi yaşatmayı amaçlayan interaktif bir sanat çalışması. Marmara Forum’da ziyaret açılan OVO'da, Accsys Technologies tarafından imal edilen Accoya® ahşabı kullanıldı. Sanatçı ve heykeltıraş grubu Odeaubois tarafından yaratılan OVO, 24 çapraz spiral çiftin birleştirilmesiyle elde edildi. Accoya’nın dayanıklılık, istikrarlılık, sağlamlık ve güzellik gibi nitelikleri, tasarımın ana yapı malzemesi olarak kullanımında belirleyici oldu. LED aydınlatma sistemi, 700W civarında sürekli güç kullanıyor. Sistem IP67 standardında olup, ampul değiştirmek gerekmiyor. Ayrıca, ağaç, kauçuk ve metal gibi yeniden kullanılabilen ve geri dönüştürülebilen doğal malzemelerle üretildiğinden, yapımında ve kurulumunda minimum atık üretildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yuksek-teknolojili-ahsap-accoya-artik-turkiyede_102335.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!