Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zeynep Bodur Okyay TSF Başkanlığını Bırakıyor

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve beraberindeki heyeti kabul etti. Üç dönemdir federasyon başkanlığını yürüten Okyay, Mayıs sonunda gerçekleştirilecek genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

yapi.com.tr / AA
Zeynep Bodur Okyay TSF Başkanlığını Bırakıyor Okyay, sektöre ilişkin hazırladıkları bir raporu da Bakan Yılmaz'a verdi (Foto: Salih Altuğ Çelik / AA)

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, bakanlık binasındaki toplantı salonundaki kabulde, TSF'nin önem verdikleri bir organizasyon olduğunu, Okyay'ın başkanlığında da önemli bir kurumsallaşma gerçekleştirdiğini söyledi. Seramik sektörünün dünya genelinde 40 milyar dolar civarında ticaret hacmi olduğuna işaret eden Yılmaz, Türkiye'nin de yaklaşık 1 milyar dolar seramik ihracatı yaptığını, bu haliyle dünya ticaretinden yüzde 2,5'lik bir paya sahip olduklarını kaydetti. Türkiye'nin karo üretiminde dünya 9'uncusu, karo ihracatında dünya 4'üncüsü olduğunu ifade eden Yılmaz, ''Dış ticaret fazlası verdiğimiz bir sektör. 26 bin doğrudan, 220 bin dolaylı istihdama katkısı olan bir sektör. Katma değeri yüksek, istihdamı yüksek, ihracat odaklı olan seramik sektörünü önemsiyoruz'' dedi.

TSF Başkanı Zeynep Bodur Okyay da, Mayıs ayı sonunda genel kurul gerçekleştireceklerini ve federasyon başkanlığından ayrılacağını belirterek, hem sektörün sorunlarını paylaşmak hem de veda ziyaretinde bulunmak istediğini söyledi. Üç dönemdir federasyon başkanlığı yaptığını dile getiren Okyay, artık kendi işlerine zaman ayıracağını anlattı. Okyay, daha sonra sektöre ilişkin hazırladıkları bir raporu Bakan Yılmaz'a verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zeynep-bodur-okyay-tsf-baskanligini-birakiyor_107198.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!