Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zeytinburnu Mağdurlarına Büyükşehir'den Halkalı'da Ev

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş, Zeytinburnu’nda çöken binalar ve tahliye eden iki binadaki 24 daire sahibine TOKİ’nin Halkalı’da yaptığı sosyal konutlardan daire vereceklerini açıkladı.

ibb.gov.trstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş, Zeytinburnu’nda çöken binalar ve tahliye eden iki binadaki 24 daire sahibine TOKİ’nin Halkalı’da yaptığı sosyal konutlardan daire vereceklerini açıkladı.

Kadir Topbaş, İlköğretim öğrencilerine 800 bin adet Türkiye Coğrafya Atlası dağıtımı töreninin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Zeytinburnu’nda çöken binalar ve tahliye eden iki binadaki 24 daire sahibine TOKİ’nin Halkalı’da yaptığı sosyal konutlardan daire vereceklerini açıklayan Başkan Kadir Topbaş, “Altı bin YTL’lik peşinatı biz ödeyeceğiz. Taksitlerini de kira öder gibi ödeyecekler. Eğitim yılı sonuna kadar da öğrencilerine ücretsiz servis hizmeti vereceğiz” dedi.

Kadir Topbaş, “Zeytinburnu’nda çöken ve yanındaki tahliye edilen binalarda mağdurlara nasıl yardım edeceksiniz?” şeklindeki soruya, “Bununla ilgili TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile görüştük. Halkalı’da yapılan gecekonduları taşıdığımız 2 bin 640 binanın 24 tanesi bize veriliyor. 5-6 milyarlık peşinatı biz sosyal yardım fonunda biz vereceğiz. Taksitlerini de kira öder gibi ödeyecekler. Şu anda maliklerle ilgili yapıyoruz bunu. Kiracılara da yardım yapacağız. Zeytinburnu Belediye Başkanımız ve Genel Sekreter Yardımcım bu konuyla ilgili çalışıyor. Vatandaşlarımız hemen taşınma fırsatı vereceğiz” diye cevap verdi.

Sosyal yardımların ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlara adaletli bir şekilde dağıtıldığını vurgulayan Başkan Topbaş, “Bizi bu konuda tenkit edenler çok geride kalmış, belediyenin fen ve imardan başka bir iş yapmaması gerektiğine inanan insanlar. Yerel yönetimler halkın her alandaki ihtiyaçlarını karşılama, onları mutlu etme görevi vardır. İstanbul’da yaşayan herkesi, dar gelirli insanları düşünüyorum, öğrencilere burs veriyoruz, Bilgisayarlarla internet aracılığıyla müracaat oluyor. Hiçbirini tanımam, hiçbirine özel bir yönlendirme olmadı. Bu öğrencilerini aileleri, siyasi görüşlerini bilmem mümkün değil. Bugüne kadar yapmayanlar halkı ihmal edenlerin gönüllerinde bir yara var. Biz bu hizmetleri yaptıkça bundan yüksünüyor olabilirler” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zeytinburnu-magdurlarina-buyuksehirden-halkalida-ev_52254.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!