Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

THBB 6. Çevre Ödülleri Yarışması

Türkiye Hazır Beton Birliği’nin üyesi olan beton üreticilerinin çevreye uyumlu olarak çalışmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği 6. Çevre Ödülleri Yarışması’nın son başvuru tarihi 30 Eylül 2020.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

THBB 6. Çevre Ödülleri Yarışması THBB 6. Çevre Ödülleri Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 30 Eylül 2020
DÜZENLEYEN

Türkiye Hazır Beton Birliği

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Profesyonel
WEB ADRESİ

www.thbb.org

İLETİŞİM: VI. THBB Çevre Yarışması Sekretaryası Türkiye Hazır Beton Birliği Rüzgârlıbahçe Mah. Özalp Sokak No.: 2 K Plaza Kat: 3 34805 Beykoz / İstanbul
+ Ajandama Ekle

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), üyesi olan beton üreticilerinin çevreye uyumlu olarak çalışmasını teşvik etmek amacıyla 6. Çevre Ödülleri Yarışması’nı düzenliyor.

Yarışmaya başvuran hazır beton tesislerinde çevre mevzuatı ve THBB Çevre Denetim Listesi kriterlerinin yanı sıra estetik görünüm ve tesisin yeşillendirilmiş olması da göz önünde bulunduruluyor. THBB’ye üye tesislerin başvurabileceği yarışmada adaylar, çevreye duyarlı üretim konusunda A’dan Z’ye denetleniyor. THBB Çevre Yarışmas’nda, hava kalitesinin korunması, gürültü, atık su kontrolü; akaryakıt, yağ ve kimyasal madde yönetimi; katı atık yönetimi ve trafik yönetimi gibi ayrıntılı çevre kontrolü unsurları denetleniyor. Tesis denetimlerinde ayrıca toz emisyon izni, geri dönüşüm sistemleri gibi hususlar da dikkate alınıyor.

Başvuru Koşulları

Yarışma “Çevre Denetim Listesi”nde bulunan kriterlere göre yapılacak olup, başvurular her tesis için ekteki belgelerle en geç 30 Eylül 2020 tarihine kadar yapılmalıdır.

a) Yarışmaya THBB üyesi her firmanın beton tesisi katılabilir (eski yarışmalara katılmış olan tesisler de başvurabilir).

b) Başvuru Formu her tesis için ayrı ayrı doldurulmalıdır.

c) Çevre ödüllerine aday tesisin en az 4 ayrı açıdan görüntülenmiş renkli yüksek çözünürlüklü (5MP ve üstü) dijital fotoğrafları 30 Eylül 2020 tarihine kadar iletilmelidir.

d) Tesis başına katılım bedeli 750 TL’dir. (Bu ücrete denetçilerin yol ve konaklama ücretleri dâhil değildir.)

e) Başvuru Adresi: VI. THBB Çevre Yarışması Sekretaryası Türkiye Hazır Beton Birliği Rüzgârlıbahçe Mah. Özalp Sokak No.: 2 K Plaza Kat: 3 34805 Beykoz / İSTANBUL

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2020
Denetimler:
1 Kasım – 31 Aralık 2020
Değerlendirme:
1 – 31 Ocak 2021

İlk 3 tesis ERMCO’ya bildirilecek
Yarışmaya katılan tesislerden hazırlanan soru listesine göre en yüksek puan alan ilk beş tesise “THBB Çevre Ödülü” verilecek ve ödül alan tesisler arasından en fazla puan alan üç tesis Avrupa Hazır Beton Birliği'ne (ERMCO) bildirilecek. Bugüne kadar, 1998, 2001, 2007, 2012 ve 2015 yıllarında düzenlenen yarışmalarda, Uluslararası Çevre Temsil Ödülü alan tesisler, ERMCO tarafından 1998 yılında Lizbon’da, 2001 yılında Berlin’de, 2007 yılında Sevila’da, 2012 yılında Verona’da ve 2015 yılında İstanbul’da ödüllendirildi.

Başvuru formu ve şartname için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/thbb-6-cevre-odulleri-yarismasi_181789.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!