Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yeşil Nokta Çevre Ödülleri'nin 5.'si Sahiplerini Buldu

Türkiye Hazır Beton Birliği’nin (THBB) üyesi olan şirketlerin çevreye uyumlu üretim yapmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği 'Yeşil Nokta Çevre Ödülleri'nin 5.'si sahiplerini buldu. Bağımsız ekipler tarafından yapılan denetimler sonucunda toplam 10 tesis ödül almaya değer bulundu

yapi.com.tr
1

Ödüller

Yeşil Nokta Çevre Ödülleri'nin 5.'si Sahiplerini Buldu Yeşil Nokta Çevre Ödülleri'nin 5.'si Sahiplerini Buldu

Yeşil Nokta Çevre Ödülleri kriterlerini başarıyla yerine getiren üye tesislerine ödülleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Muhammet Ecel, Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık ve sektörün önemli temsilcilerinin katıldığı bir törenle verildi.

"Hazır beton sektörünün her geçen gün çevreye daha duyarlı hale geldiğinin altını çizmek istiyorum. Sektörümüzün ulaştığı nokta, birliğimiz ve sektörümüz için gurur kaynağıdır" diyen THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık; tüm sektörler gibi hazır beton üretcilerinin de sürdürülebilir olmak için çevreye büyük önem verilmesi ve çevre ile uyum içinde faaliyetlere devam edilmesi gereğinin farkında olduğunun altını çizdi. Betonun, 7 milyar metreküpe ulaşan üretim hacmi ile dünyada sudan sonra en fazla tüketilen malzeme durumunda olduğunu kaydeden Yavuz, şöyle konuştu:

YavuzYavuz Işık"Bu nedenle betonu üretirken çevreyi korumak için yapılacak çalışmalar, doğamız adına olumlu etkiler gösterecektir. Bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz Yeşil Nokta Çevre Ödülleri’ne üyelerimizin ilgisi gün geçtikçe artıyor. Sektörümüzün çevreye olan duyarlılığı bizi yaşanabilir bir dünya için umutlandırıyor. Çevre bilinci yüksek üretimi teşvik etmek için üye tesislerimiz bağımsız denetçiler tarafından A’dan Z’ye denetleniyor. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri’ni kazanan tesislerimiz, aynı zamanda Uluslararası Temsil Ödülünü de almaya hak kazanmıştır. Bu tesisler, Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) tarafından da Türkiye’yi temsilen ödüllendirilecektir. Ne mutlu ki Türkiye Hazır Beton Birliği’nin tüm üyeleri çevreye karşı sorumluluk bilinci ile hareket etmektedir”.


Birincilik ödülüne değer bulunan tesisler:

* Bursa Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yalova hazır beton tesisi
Bandırma hazır beton tesisi
Edremit hazır beton tesisi

* ÇİMSA Çimento San. ve Tic. A.Ş.    

Karaman hazır beton tesisi
Kahramanmaraş hazır beton tesisi
Denizli hazır beton tesisi

İkincilik ödülü kazanan tesisler:

* AKÇANSA Çimento San. ve Tic. A.Ş.    

Garipçe hazır beton tesisi

* BATIÇİM Batı Anadolu Çim. San. ve Tic. A.Ş.    

Gaziemir hazır beton tesisi

Üçüncülük ödülü kazanan tesisler:

* BATIÇİM Batı Anadolu Çim. San. ve Tic. A.Ş.    

Urla hazır beton tesisi

* Kumcular Beton Santralleri San. ve Tic. A.Ş.    

Samandıra hazır beton tesisi

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/yesil-nokta-cevre-odullerinin-5-si-sahiplerini-buldu_129318.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Hazır Beton sektöründe doğru katkı özellikle Yeşil Çevreye duyarlı olabilmek adına 1995 lerden bugüne kadar attığımız emeklerin ve Katkı üretici firmalarla Hazır Beton Tesisi sahibi firmalarımızın ve Türkiye Hazır Beton Birliği saygın üye ve değeli yöneticilerine gelinen nokta için çok teşekkür ederken ödül kazanan firmalarımızı ve YEŞİL ÇEVRE için attıkları emeğe sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Saygı ve sevgilerimle. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!