Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Hazır Beton Sektörü 2015'te %5 Büyüyecek

Hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörlerini bir araya getiren Beton 2015 Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, “Türkiye yıllık 100 milyon metreküp üretimi ile Avrupa’nın lideri konumundadır. Sektörümüz 2015 yılında ise yüzde 5 oranında büyüyecek” dedi.

yapi.com.tr
Hazır Beton Sektörü 2015'te %5 Büyüyecek

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından organize edilen ve sektörün merakla beklediği Beton 2015 Fuarı açıldı. Ankara Sanayi Odası, İstanbul Sanayi Odası, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ve Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından da desteklenen fuarı, Ortadoğu başta olmak üzere Afrika ve Asya'dan firmaların ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuarın açılışında yaptığı konuşmada beton sektörünün yıllık 100 milyon metreküpü geçen üretimiyle inşaat sektörünün en temel kolu olmasının yanısıra Türkiye ekonomisinde de oldukça önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, şunları söyledi:

“2014 yılında Türkiye genelinde satılan konutların yüzde 46,5’nin yeni inşa edilen konutlardır. Aynı şekilde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı verilerine göre yine 2014 senesinde 471 km bölünmüş yol tamamlanmış ve birçok yeni tünel ve viyadük çalışmasına başlanmıştır. İnşaat sektörü, geride bıraktığımız iki yıla oranla, büyüme hızında azalarak artan bir grafik çizmesine rağmen ülkemizdeki beton üretimi geçen yıl öngördüğümüzün de üstüne çıkmıştır. Birliğimiz verilerine göre beton üretimi yaklaşık 110.000.000 metreküpe ulaşmıştır. Bu Türkiye’deki beton üreticilerinin bir başarısıdır”.

Beton 2015 Fuarı, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörü ve onun en temel kolu olan hazır beton ile ilgili sektörlerden birçok firmayı buluşturdu. Fuar ziyaretçilere; sektördeki yenilikleri anlama, toplu alım yapabilme ve sektörü yakından takip edebilme imkânına sağlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hazir-beton-sektoru-2015te-5-buyuyecek_128766.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!