Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

THBB 4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Hazır Beton Birliği'nin (THBB) hazır beton sektöründe, doğa ve kentsel çevreyle uyumlu üretim ve hizmetin teşviki amacıyla düzenlediği ‘4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması’nda kazanan firmalara ödülleri, The Marmara Oteli'nde düzenlenen törenle verildi.

Ödüller

THBB 4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu THBB 4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yarışmaya katılan Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş Betonsa Samsun Hazır Beton Tesisi, Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş Pamukova, Kozan, İnegöl ve Misis Hazır Beton Tesisleri, Kar Beton Sancaktepe Hazır Beton Tesisi, Limak Batı Çimento San. ve Tic. A.Ş Velimeşe Hazır Beton Tesisi, Nuh Beton A.Ş Gemlik ve Adapazarı Hazır Beton Tesisleri ile Oyak Beton San. ve Tic. A.Ş Yenibosna Hazır Beton Tesisi, '4. Yeşil Nokta Çevre Ödülü' almaya hak kazandı.

AkçansaAkçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş Betonsa Samsun Hazır Beton Tesisi4. Yeşil Nokta Çevre Ödülü kazanan tesislerden Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş Betonsa Samsun Hazır Beton Tesisi, Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş Pamukova Hazır Beton Tesisi ve Nuh Beton A.Ş Gemlik Hazır Beton Tesisi, ‘Uluslararası Temsil Ödülü’ almaya hak kazandılar. Uluslararası Temsil Ödülü alan bu tesisler, Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) tarafından Türkiye’yi temsilen ödüllendirilecekler.

ÇimsaÇimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş İnegöl Hazır Beton Tesisi4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması seçmelerinde, yarışmaya katılan hazır beton tesislerinin sadece temizliği, estetik görünümü ve yeşillendirilmiş olması göz önünde bulundurulmadı. THBB Çevre Denetim Listesi'nde yer alan hava kalitesinin korunması, gürültü, atık su kontrolü; akaryakıt, yağ ve kimyasal madde yönetimi; katı atık yönetimi ve trafik yönetimi gibi ayrıntılı çevre kontrolü unsurlarının yanı sıra tesisin Kalite Güvence Sistemi'ne (KGS) dahil olup olmaması, toz emisyon izni, geri dönüşüm sistemleri gibi noktalar tesis denetimlerinde dikkate alındı. Tesisler, oluşturulan denetim ekipleri tarafından ziyaret edildi ve incelemelerde bulunuldu. Hazırlanan raporlar, Türkiye Hazır Beton Birliği Çevre Komitesi tarafından değerlendirilerek kazanan tesisler belirlendi.

Kar Kar Beton Sancaktepe Hazır Beton TesisiYeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması

İlki 1998, ikincisi 2001, üçüncüsü 2007 ve dördüncüsü 2012 yılında yapılan ‘Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması’, hazır beton sektöründe doğal ve kentsel çevreyle uyumlu üretimin ve hizmetin teşvik edilmesi amacıyla düzenleniyor. Bu yarışmalarda, Yeşil Nokta Uluslararası Çevre Temsil Ödülü alan tesisler, Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) tarafından 1998 yılında Lizbon’da, 2001 yılında Berlin’de ve 2007 yılında Sevilla’da Türkiye’yi temsil ettiler.

LimakLimak Batı Çimento San. ve Tic. A.Ş Velimeşe Hazır Beton Tesisi

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/thbb-4-yesil-nokta-cevre-odulleri-sahiplerini-buldu_100496.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!