Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Hazır Betoncular 3. Köprü Şantiyesinde

Avrupa Hazır Beton Birliği’nin (ERMCO) Yönetim Kurulu Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantı vesilesi ile Türkiye’ye gelen ERMCO Yöneticileri ile birlikte Türkiye Hazır Beton Birliği yöneticileri, 3. Köprü şantiyesini de ziyaret etti.

yapi.com.tr
Hazır Betoncular 3. Köprü Şantiyesinde

Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) Yönetim Kurulu Toplantısı, Türkiye Hazır Beton Birliği’nin ev sahipliğinde Türkiye'de gerçekleşti. Toplantı için İstanbul'a gelen ERMCO yöneticileri, Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte 3. köprü şantiyesini ziyaret etti. THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, Avrupalı misafirlerin köprü projesinden çok etkilendiğini belirterek; projeye imza atan ICA’yı özellikle tebrik etti.

Türkiye, ERMCO'nun en önemli üyelerinden

Türkiye’nin Avrupa’da lider, dünyada ise 3. sırada yer aldığına işaret eden Işık, “İnşaat sektörü, Türkiye ekonomisinin lokomotifidir. Büyüyen ve gelişen Türkiye’de birçok alt yapı yatırımı yapılıyor. Dünyanın en büyük havalimanı Türkiye’nin kalbinin attığı İstanbul’da inşa ediliyor. Üç katlı tüp geçit inşaatı, 3. köprü gibi birçok yeni yatırım hayata geçiyor. Bütün bu gelişmeler ise önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte hazır betonun en fazla kullanıldığı ülkelerden birinin Türkiye olacağını gösteriyor. Hem dünyanın, hem de Avrupa’nın gözü bizim üzerimizde olacak” dedi.

ERMCO Başkanı Stein Tosterud ise Türkiye’deki hazır beton sektörünün hızlı gelişimini ve başarılı uygulamaları hayranlıkla izlediklerini belirtti. Tosterud, “Türkiye tek başına, tüm Avrupa’nın yarısı kadar hazır beton üretiyor. ERMCO’nun temsil ettiği Avrupa sektörü bugün yaklaşık 250 milyon metreküp beton üretiyor. Bunun 107 milyon metreküpünü ise Türkiye üretiyor. Türkiye, Fransa, İngiltere ve Almanya ile birlikte Birliğin en önemli üyesi” dedi.

Hazır beton sektörünün devleri İstanbul’da buluşacak

Avrupa Hazır Beton Birliği 2015 Kongresi, 4-5 Haziran 2015 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. Buluşmada, kongre ile ilgili olarak “Birlik olarak yürüttüğümüz yoğun çalışmalar neticesinde, Avrupa Hazır Beton Birliği 2015 Kongresi’ni Türkiye’ye kazandırdık” diyen Yavuz Işık, kongrenin Türkiye ve sektör açısından büyük öneme sahip olduğunu da hatırlattı.

Hazır beton alanındaki en büyük uluslararası kuruluş olan ERMCO, 1967 yılında kuruldu. Üye ülkeler arasındaki üretim, standart, kalite, teknolojik yenilikler gibi konulara ilişkin işbirliğini teşvik edip, pekiştirerek hazır beton sektörünün gelişmesini sağlayan ERMCO aynı zamanda, söz konusu ülkeler arasında diğer alanlarda da yakınlaşma ve işbirliği olanaklarının doğmasına zemin hazırlıyor. 1991 yılından beri Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO)’nin tam üyesi olan THBB ise, 24 yıl boyunca ilk kez, ERMCO politikalarının oluşmasında çok önemli bir yeri bulunan Başkanlık Komitesi’ne dâhil edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hazir-betoncular-3-kopru-santiyesinde_129656.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!