Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“7 Bölge 7 Orman” Projesinde Üçüncü Etap: Adıyaman

Türkiye ihracatında önemli bir paya sahip olan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) de sürdürülebilir kalkınmada doğal çevrenin öneminden hareketle “7 Bölge 7 Orman” projesini hayata geçirdi. Projenin üçüncü etabı, Adıyaman...

yapi.com.tr
 “7 Bölge 7 Orman” Projesinde Üçüncü Etap: Adıyaman

Sürdürülebilir bir gelecek için ekonomik faaliyetlerin çevre ve toplum konularında gerçekleştirilecek faaliyetlerle bütünlük taşıması artık bir gereklilik. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) de bu misyondan yola çıkarak daha yeşil bir Türkiye için “7 Bölge 7 Orman” projesini hayata geçiriyor. “Temiz Çevre Temiz Maden” sloganı ile yürütülen projenin üçüncü etabı ise Adıyaman oldu. İMİB, projenin daha önceki durakları olan Bursa ve Bilecik’ten sonra bu kez 10 hektarlık alanda 20 bin fidan ile Adıyaman’ı yeşillendirmek için harekete geçti.

“7 Bölge 7 Orman”projesinin üçüncü etabı olan ve Adıyaman’da düzenlenen ağaç dikme törenine Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, İMİB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Adıyaman’dan projeye destek veren konuklar katıldı.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Tunç Türker, yaptığı konuşmada doğaya karşı sorumlu davranma ilkesinin sürdürülebilirlik kavramının temel esaslarından olduğunu vurgulayarak bu doğrultuda Türkiye’nin farklı bölgelerinde hayata geçirilen “7 Bölge 7 Orman” projesinden İMİB olarak büyük gurur duyduklarını ifade etti.

4 milyar 178 milyon dolarlık ihracat

Tevfik Tunç Türker, “Madencilik sektörü olarak, 2013 yılının başından bu yana 4 milyar 178 milyon dolarlık ihracata imza attık ve geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ihracatımızı yüzde 24,5 oranında artırdık. İhracatta gösterdiğimiz başarıyı sorumlu madencilik konusunda da sürdürmek istiyoruz. İMİB olarak Türkiye’de ve sektörümüzde bu bilincin yerleşmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

İMİB’in 2011 yılında Bursa’da başladığı ağaçlandırma projelerinin ikincisi 1 Mayıs 2013 tarihinde Bilecik’te hayata geçirilmişti. Proje ile Bilecik’in Osmaneli ilçesinde yanan orman alanının rehabilitasyonu ile bölgeye 20 bin çam fidanı dikildi. Üç ilde yeşermeye başlayan “7 Bölge 7 Orman” projesi ile İMİB daha yeşil bir dünya için çalışmalarına devam edecek.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/-7-bolge-7-orman-projesinde-ucuncu-etap-adiyaman_114348.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!