Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

10 Ayda 15 Milyon Dolar Harcandı!

Vodafone Arena'nın kaba inşaatın Temmuz sonuna kadar bitirilmesini hedefleyen siyah-beyazlı yönetim, yeni stat için 10 ayda 15 milyon dolar harcadı.

yapi.com.tr
10 Ayda 15 Milyon Dolar Harcandı!

NTV'nin haberine göre, 3 Haziran'da yıkımına başlanan İnönü Stadı'nda yeniden yapım çalışmaları tüm hızı ile devam ederken, Beşiktaş Kulübü'nün kendi imkanları ile gerçekleştirdiği stat inşaatına bugüne kadar 15 milyon dolar harcadığı ifade edildi.

Yaklaşık 6 ay süren yıkım işlemleri sonrası ocak ayında Vodafone Arena'nın temeli atılmıştı. Yeni inşaatın başlamasının ardından geride kalan 3 ayda kapalı tribünün kaba inşaatında büyük aşama kaydedildi. Eski ve yeni açık tribünlerinin de kaba inşaatına başlanırken, yönetim kurulunun kasasından şimdiye kadar 15 milyon dolar çıktı.

Yaklaşık 90 milyon dolar bütçe ile tamamlanması planlanan Vodafone Arena'na için bugüne kadar harcanan miktar sponsor gelirleri ve banka kredileri aracılığı ile karşılandı. Başkan Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri de zaman zaman kendi hesaplarından belirli ödemeler yaparak inşaatın aksamamasına gayret ediyorlar.

Kapalı, eski açık ve yeni açık tribünlerinin kaba inşaatları sürerken, nisan ayı sonunda kapalı tribünün tamamlanması hedefleniyor. Mayıs ayı sonunda eski açık, Haziran ayı sonunda ise yeni açık tribününü bitirmeyi planlayan yönetim, ağustos ayı başında stadın tüm kaba inşaatının sonlandırılmasını için yoğun çaba harcıyor.

Başkan Orman ve yönetim kurulu üyeleri önümüzdeki 4 ayda harcanması öngörülen 75 milyon dolar için de kaynak arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar. Bu rakamın da büyük bir kısmı banka kredileri ve sponsorlar aracılığı ile karşılanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/10-ayda-15-milyon-dolar-harcandi_118887.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!