Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

2020’de Yollara 1.7 Milyar Dolar Garanti Ödemesi Yapılmış

Sayıştay denetçileri, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 2020 yılında yap-işet-devret projeleri kapsamında altı otoyol projesi için 1 milyar 741 milyon dolar ve 35 milyon 788 bin avroluk garanti ödemesi yaptığını tespit etti.

yapi.com.tr
2020’de Yollara 1.7 Milyar Dolar Garanti Ödemesi Yapılmış

Sayıştay’ın Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 2020 Yılı Denetim Raporu’nda, garanti ödemelerinden yapılan devasa ihalelere kadar birçok çarpıcı tespite yer verildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Sayıştay denetçileri, Karayolları Genel Müdürlüğü bütçesinden sadece 2020 yılında yap-işlet-devret projeleri kapsamında altı otoyol projesi için 1 milyar 741 milyon dolar ve 35 milyon 788 bin avroluk garanti ödemesi yapıldığını tespit etti. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün altı otoyolu işleten şirketlere 179 milyar 635 milyon TL daha garanti ödemesi yapacağı da belirtildi.

Hafriyatın nereye döküldüğü belli değil
Sayıştay denetçileri, açık ihale ile yapılması için yeterli süre bulunan işlerin, Kamu İhale Kanunu’nun 21/b maddesi uyarınca pazarlık usulü ile ihale edildiğini de belirledi. Sayıştay raporunda, ihalelerde hafriyat döküm alanları belirlenmediği ve takibinin de yapılmadığını vurgulanarak, “Genel Müdürlük bünyesinde yapılan ihalelerde iş kapsamında ortaya çıkan hafriyat malzemelerinin nakledilmesinde depo yerlerinin idareye sunulmadığı ve takibinin yapılmadığı tespit edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2020de-yollara-1-7-milyar-dolar-garanti-odemesi-yapilmis_187288.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!