Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

2023 Yılında AVM Sayısı 520’ye Ulaşacak

Asya Pasifik Perakende Konferansı’nda konuşan FAPRA Başkanı Vahap Küçük, AVM yatırımlarının 40 milyar doların üzerine çıktığını belirterek “2023 yılında toplam 520 AVM olacak” dedi.

yapi.com.tr
2023 Yılında AVM Sayısı 520’ye Ulaşacak

Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi (APRCE), 37 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda devam ediyor. AMPD’nin (Alışveriş Merkezleri ve Perakendecileri Derneği) 2000 yılından bu zamana üyesi olduğu FAPRA (Asya-Pasifik Perakende Dernekleri Federasyonu) tarafından düzenlenen bölgenin en büyük etkinliği APRCE 2013’te konuşan TAMPF Başkanı Vahap Küçük,  İstanbul’un 7 trilyonluk Asya pazarının en güçlü oyuncularını ağırladığını belirterek, “APRCE vesilesiyle kalıcı ve sağlam işbirlikleri kurmayı hedefliyoruz, kısmetimizi paylaşacağız” dedi.

Perakende sektörünün gelişimi, kadın ve genç nüfusa istihdam sağlaması açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Küçük, şöyle devam etti: “Turquality, Türkiye’nin ekonomik hedeflerine ciddi destek sağlayacak. Perakende sektörü büyümeye devam ediyor. AVM yatırımları 40 milyar doların üzerinde. 2023 yılında 520 AVM olacak. Bu yıl yeni açılacak 53 AVM ile de kiralanabilir alan toplam 9.9 milyon metrekareye ulaşacak. APRCE’nin Türk perakendesinin yeni bölgelere açılımları konusunda fırsatlar barındırdığına inanıyorum.”

ETİKETLER: AVM
http://www.yapi.com.tr/haberler/2023-yilinda-avm-sayisi-520ye-ulasacak_112650.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!