Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3 Büyük Markadan Yeni Bir Mağazacılık Hamlesi

İklimlendirme sektörü markası Daikin, Alman beyaz eşya markası Miele ve yapı sektörünün öncü kuruluşlarından İntema, mağazacılık alanında güçlerini birleştirdi. Bu aydan itibaren Daikin bayilerinden Miele ürünleri, İntema mağazalarından ise Daikin klima satışı yapılacak.

yapi.com.tr / AA
3 Büyük Markadan Yeni Bir Mağazacılık Hamlesi

Ortaklığı değerlendiren Daikin Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Önder, "İklimlendirme sektöründe 90’ıncı yılını kutlayan Daikin’i, 115 yıllık köklü bir Alman beyaz eşya markası olan Miele ve yapı sektörünün öncü kuruluşlarından İntema ile buluşturan bu işbirliği, birçok açıdan büyük önem taşıyor" dedi. İntema ile yapılan iş ortaklığı kapsamında, ilk etapta 10 İntema Mağaza’da Daikin ürünlerinin satışına başlanacağını açıklayan Önder, bu işbirliğinin Türkiye’de başka bir örneği olmadığını, yapı sektörüne yönelik banyo, kaplama ve mutfak ürünlerinde komple çözüm sunan İntema mağazalarında, ilk kez klima satışının da yapılacağını belirtti.

Önder, İntema Mağaza’larda oluşturulan Daikin köşelerinde klimalarının yer alacağına, böylece Türkiye klima pazarında farklı bir satış kanalının hayata geçirileceğine işaret etti. Bu işbirliğinin, tüketicinin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunan bir yapılanma olması açısından da önem taşıdığını vurgulayan Önder, şunları kaydetti:

"Miele ile imza attığımız ortak çalışma doğrultusunda ilk etapta, 80 Daikin bayisinde Miele ürünlerinin satışına başlanacak. Daikin’in şu anda Türkiye çapında 187 bayisi bulunuyor. Yaptığımız uzun vadeli iş ortaklığı, mevcut bayilerimizin yanı sıra aramıza katılacak yeni bayilerimizi de bu işbirliğinin bir parçası yapacak. Türkiye’deki mevcut yapıya baktığımızda, split klima satışlarının büyük bir kısmının beyaz eşya ürünleri satan mağazalarda yapıldığını görüyoruz.

Biz ise farklı bir işbirliğine imza atarak klima mağazalarında beyaz eşya ürünlerinin satışına başladık. Geçmişleri ilklerle dolu olan Dakin ve Miele, bu işbirliğiyle de alanında bir ilke imza atmış bulunuyor. İlk kez bir klima mağazasında, bir beyaz eşya markası tüm ürün grubuyla yer alıyor. Amacımız klima uzmanı Daikin ile beyaz eşya devi Miele markalarını aynı çatı altında buluşturarak ürün ve hizmet kalitesi açısından tüketici memnuniyetini daha üst düzeye taşımak".

"Amacımız ortak bir sinerji yaratmak"

Miele Genel Müdürü Taner Sağbaş da alanlarında güçlü iki markanın tüketiciye daha iyi hizmet verebilme amacıyla bir araya gelmesinin perakende sektörü açısından önemli bir adım olduğunu vurguladı. Sağbaş, Daikin ile Miele markalarının, tüketici nezdindeki kalite algısından kurum felsefelerine kadar birçok ortak noktası bulunmasının, bu işbirliğini gerçekleştirmelerini sağladığını belirterek, "Başarısına yürekten inandığım bu işbirliği ile amacımız ortak bir sinerji yaratmak ve çağdaş evlere birlikte girerek bir takım oluşturmak" dedi.

İntema Genel Müdürü Eser Ersoy ise İntema olarak, Türkiye genelinde 100’ün üzerinde bayi, bunların dağıtım yaptığı 4 binden fazla alt satış noktası ve yapı marketler ile satış dağıtım faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti. Müşterinin İntema’dan ev dekorasyonuyla ilgili birçok farklı ürünü talep ettiğini ve onlara komple çözümler sunabilmek amacıyla, birçok farklı çözüm ortağıyla çalıştıklarını aktaran Ersoy, şunları ifade etti:

"Çözüm ortaklarımızı genellikle ürünlerimizle tamamlayıcı niteliği taşıyan markalardan seçiyoruz. Yani eviye, tezgah, kabin gibi ürünlerin üreticileri…Bu doğrultuda Daikin’le birlikte bir ilke imza atarak, İntema müşterisinin en yoğun talep ettiği kategorilerden biri olan klima alanında, bizim gibi lider bir markayla işbirliği yapıyoruz. Daikin ile nisan ayında başlayan işbirliğimiz kapsamında, İntema mağazalarını klima alanında da bir çözüm noktası haline getirdik. İlk etapta teşhirini tamamladığımız 10 mağazamızla klima sezonuna başlıyoruz. İlerleyen dönemde, diğer mağazalarımızı da Daikin satış noktasına dönüştüreceğiz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-buyuk-markadan-yeni-bir-magazacilik-hamlesi_121202.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!