Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Almanya'nın Gizli Şampiyonları

Deutsche Welle Türkçe, Almanya ekonomisinin gizli şampiyonlarını derledi. Listede, ağır inşaat makinelerinden beyaz eşya üreticilerine kadar, geniş bir üretim yelpazesinden firmalar var.

yapi.com.tr
Almanya'nın Gizli Şampiyonları

ARCA Valves

ARCA Valves, dünyanın bir numaralı kontrol vanası üreten şirketi. Hava basınçlı ve elektrikli kontrol vanaları ve düzenleyicileri; enerji santralleri istasyonları, çelik tesisleri, rafineler ve gıda üretiminde kullanıyor. Şirketin merkezi Tönisvorst kentinde bulunuyor. 500 kişi çalıştıran şirket 2009'da 94 milyon euro ciro yaptı.

Bauer

Özel yeraltı inşaat makineleri imalatçısı Bauer AG.’nin ağırlık merkezi madencilik. Bauer'in makine ve aletleri diğer işlerin yanı sıra kömür madenciliğinde de kullanıyor. Firma kendi branşında rakipsiz. 1790’da bakır işletmecileri tarafından kurulan Bauer bütün dünyadaki 8 bin 600 personeli ile yılda 1,3 milyar euro satış hasılatı elde ediyor.

FIEGE

Sanayi ve ticaret şirketlerine lojistik hizmeti veren FIEGE Grubu, Vestfalya merkezli bir şirket. İnternet uygulamalı lojistik servisi, nakliye, depolama, dağıtım gibi hizmetler sunuyor. 18 ülkede 20 bin civarında personeli olan şirketin yıllık cirosu 1.5 milyar euro.

HAWO

HAWO, ambalaj malzemesi ve tıbbi cihaz üreten bir kuruluş. Şirket, ısı izolasyonunda olduğu gibi tasarıma da büyük önem veriyor. Müşterileri hastaneler, doktorlar ve tıp kuruluşlarından oluşuyor. 1975’te kurulan aile şirketi, ürünlerini yüzün üzerinde ülkeye satıyor.

Miele

Miele’nin adı, dünyanın lider elektrikli ev aletleri üreticileri arasında anılır. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi, ütü ve bulaşık makinesi ürün yelpazesi içinde yer alıyor. 1899’da Gütersloh’da süt santrifüjleri imalatına başlayan Miele, "Manager Magazin"e göre Almanya’nın en saygın şirketleri arasında yer alıyor.

Systemair

Havalandırma teknolojileri alanında ün yapan Systemair, vantilatör ve klima donanımlarında dünya lideri. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki "The Dubai Mall" ve Delhi'deki Hindistan Gandi Havaalanı, Systemair’ın klima sistemini kurduğu prestijli projelerden sadece ikisi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/almanyanin-gizli-sampiyonlari_102453.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!