Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

4 Genç Yönetici Adayı daha Daikin Pasaportu Aldı

Başarılı gençleri geleceğin yönetici adayı olarak iş hayatına kazandırmak için düzenlenen Daikin Global Trainee ile bu yıl da 4 yeni üniversite mezunu Daikin ailesine katıldı.

yapi.com.tr / AA
4 Genç Yönetici Adayı daha Daikin Pasaportu Aldı

Türkiye’deki üniversitelerden mezun olmuş genç yetenekleri profesyonel hayata kazandırmak için yürütülen ve bu yıl üçüncüsü hayata geçirilen Global Trainee projesiyle 4 başarılı üniversite mezunu daha Daikin ailesine katıldı. 'İlk İşiniz Pasaport Almak!' sloganı ile gençlere uluslararası deneyim edinme olanağı veren Daikin Global Trainee Projesi’nin bu yılki kazananları; Boğaziçi Üniversitesi’nden Ali Erdi Tuğmaner ve Merve Gökçe Serin, Koç Üniversitesi’nden Nalan Akalın ile Sabancı Üniversitesi’nden Çağla Ekin Soysal oldu. Tuğmaner ve Serin, Daikin Europe’da; Akalın ve Soysal da Daikin Türkiye’de geleceğin yöneticileri olarak iş hayatına atılacak. Bir yıl boyunca farklı departmanlarda hem eğitim alma hem de çalışma olanağı yakalayan başarılı gençler, Daikin Europe ve Daikin Türkiye bünyesinde yönetici adayı olarak çalışmaya devam edebilecek.

Daikin Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) ve Daikin Europe Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder, konuya ilişkin değerlendirmesinde, bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Global Trainee Projesi’nin meyvelerini daha ilk yıldan itibaren almaya başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Hepsi birbirinden başarılı gençlerimiz arasından 4 kişiyi daha Daikin bünyesine kazandırmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Global Trainee Projesi ile Daikin ailesine katılan gençlerimizden 4’ü halen Daikin Europe’da, 4’ü de Daikin Türkiye bünyesinde çalışmaya devam ediyor. Global Trainee programı ile bir yıllığına Belçika’ya giden gençlerimiz, başka ülkelere transfer oldular. Bu da projemizin başarısını gösteriyor".

Daikin’in değişik kademelerinde görevlendirmek üzere Türk gençlerine kapılarını açtığını anlatan Önder, "Daikin, global yapılanması ile tüm çalışanlarına rotasyon imkanı veren bir kuruluş. Çalışanlarımız hem şirket içinde hem de farklı ülkelerde deneyim edinme şansına sahip. Daikin grup bünyesinde yeteneklerin ve bilginin transferine özel bir önem veriyor. Önümüzdeki dönemde hem Global Trainee hem de şirket içinde uyguladığımız programlar sayesinde, çok sayıda Türk genci Daikin’in faaliyet gösterdiği ülkelerde önemli görevler üstlenecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Değerlendirme nasıl yapılıyor?

Her yıl 4 başarılı gence Daikin dünyasının kapılarını açan Daikin Global Trainee’ye  başvurular, şubat ayından itibaren başlıyor. Bu özel programa katılmak için "www.daikinkariyer.com" ve "www.facebook.com/daikinturkiye" internet adreslerinde yer alan formları doldurmak yeterli oluyor. İlk değerlendirmeyi GlobalCV İK uzmanları yapıyor ve finalde jürinin karşısına çıkacak 12 ismi belirliyorlar. Haziran ayında yapılan jüri değerlendirmesinde ise, eğitim geçmişleriyle olduğu kadar liderlik ve girişimcilik özellikleri, geleceğe yönelik hedefleri ve bunu sergileme kabiliyetine sahip 4 başarılı genç Daikin bünyesindeki kariyer yolculuğu başlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/4-genc-yonetici-adayi-daha-daikin-pasaportu-aldi_121837.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!