Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3. Havalimanı İhalesine Büyük İlgi

DHMİ Genel Müdürü Birdal, İstanbul'a inşa edilecek yeni havalimanı ihalesine ilginin beklenenden daha yüksek olduğunu belirterek, çok sayıda firmanın şartname aldığını bildirdi.

yapi.com.tr/AA
3. Havalimanı İhalesine Büyük İlgi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal yaptığı açıklamada, İstanbul'a yapılacak yeni havalimanı ihalesinin 3 Mayıs 2013 tarihinde saat 10.00 itibariyle isteklilerin ve basının huzurunda gerçekleştirileceğini anımsatarak, ''Şartnameyi alanları, işin stratejisi gereği ihale gününe kadar kamuoyuyla paylaşmayı düşünmüyoruz. Yeni Havalimanı ihalesine ilgi, beklediğimizden çok daha fazla. Bu ilginin ihaleye de yansımasını bekliyoruz'' dedi.

Yeni İstanbul havalimanının ihale başvurularıyla ilgili 28 Ocak'tan itibaren şartname satışına başladıklarını belirten Birdal, bugüne kadar birçok yerli ve yabancı firmanın şartname aldığını ve çok daha fazla firmanın da şartnameyi incelediğini söyledi.

Birdal, ''Yeni havalimanının yapılacağı yer, İstanbul'un çevresel faktörler açısından en kötü yeri. Herkes, orada, kumsalın, toprağın bağrını delmiş, kontrolsüz, bir alan. Biz o alana hayatiyet kazandıracağız'' şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-havalimani-ihalesine-buyuk-ilgi_104868.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!