Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3 Santral Özelleştirilecek

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ile Soma B Termik Santrali’nin özelleştirilmesi için ilana çıktı.

yapi.com.tr
3 Santral Özelleştirilecek

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ile Soma B Termik Santrali’nin özelleştirilmesine ilişkin ilanı, Resmi gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Elektrik Üretim AŞ'ye ait Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri, Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye (SEAŞ) ait Bursa Linyitleri İşletmesi (BLİ) tarafından kullanılan taşınırlar, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ile BLİ tarafından kullanılan taşınmazlar "varlık satışı", 79528 ve 73021 numaralı maden ruhsatları ve bu ruhsatların kapsadığı maden sahaları da "işletme hakkının verilmesi" yöntemi ile bir bütün halinde özelleştirilecek. SEAŞ'a ait Soma B Termik Santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazlar da "varlık satışı" yöntemi ile (Soma B Termik Santrali) satışa sunulacak.

İhaleler, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ihalesi ve Soma B Termik Santrali İhalesi için teklifler ayrı ayrı verilecek. İhalelere yalnızca tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek.

Katılımcıların, ön yeterlilik başvurusunda bulunabilmek ve ihaleye katılabilmek için istenen belgeler ile tekliflerini ihale şartnamesinde belirtilen hususlar doğrultusunda hazırlayarak Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri için en geç 24 Kasım'a, Soma B Termik Santrali için en geç 1 Aralık'a kadar teslim etmeleri gerekiyor.

Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ile Soma B Termik Santrali, yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketlerine devredilemeyecek. Söz konusu varlıkların Türkiye'de kurulu yabancı sermayeli şirketlere devri ilgili mevzuat hükümlerine tabi olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-santral-ozellestirilecek_125033.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!