Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çatalağzı Termik Santrali'nin Özelleştirilmesine Onay

ÖYK Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Çatalağzı TermikSantrali'nin varlık satışı yöntemiyle Demir Madencilik'e satışına onay verdi.

yapi.com.tr/AA
Çatalağzı Termik Santrali'nin Özelleştirilmesine Onay

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Çatalağzı Termik Santrali'nin ve santral tarafından kullanılan taşınmazların varlık satışı yöntemiyle özelleştirilmesini onayladı.

ÖYK'nın konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre ÖYK, Çatalağzı Termik Santrali'nin ve santral tarafından kullanılan taşınmazların ihale şartnamesi çerçevesinde 351 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Demir Madencilik Petrol Ürünleri Enerji İnşaat Liman Gemi-Yat Yapım Turizm Nakliyat Sanayi ve Ticaret AŞ'ye varlık satışı yöntemiyle satılmasına, bu şirketin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde teminatının İdare lehine irat kaydedilmesini kararlaştırdı.

Sözleşmenin imzalanmaması veya diğer şartların yerine getirilmemesi durumunda santral ve taşınmazların 350 milyon dolara ikinci teklifi veren Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satılmasını kararlaştıran Kurul, bu şirketle de sözleşmenin imzalanmaması durumunda söz konusu satışın 325 milyon dolar ile Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ'ye yapılmasına karar verdi.

Çatalağzı Termik Santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların "varlık satışı" yöntemiyle özelleştirildiği ihaleye kömür sahaları dahil değil. Termik Santralinin 300 megavatlık kurulu gücü bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/catalagzi-termik-santralinin-ozellestirilmesine-onay_122817.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!