Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Soma A Termik Santrali Satılmayacak

Soma A Termik Santrali özelleştirme kapsamından çıkarıldı.

yapi.com.tr
Soma A Termik Santrali Satılmayacak

Reuters'in haberine göre, Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) Soma A Termik Santrali'nin  özelleştirme kapsamından çıkarılmasını kararlaştırdı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ÖYK kararına göre, ÖYK’nın 30 Mayıs 2003 tarihli kararıyla kapsama alınan Soma A Termik Santrali özelleştirme kapsamından çıkarıldı.

Karar uyarınca ayrıca, özelleştirme kapsamında olan Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş (SEAŞ), Tunçbilek Santrali ile Bursa Linyit İşletmelerine (BLİ) ait taşınmazlar ile iki maden sahası özelleştirme kapsamına alındı.

Karara göre ayrıca, Soma A Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazlar hariç Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (SEAŞ) tarafından kullanılan taşınmazlar, EÜAŞ’a ait Tunçbilek Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazlar, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’na (TKİ) ait Bursa Linyitleri İşletmesi (BLİ) tarafından kullanılan taşınmazlar, TKİ adına kayıtlı bir maden sahası ile EÜAŞ adına kayıtlı bir maden sahası özelleştirme kapsam ve programına alındı.

Özelleştirme kapsam ve programına alınan taşınmazlar ile maden sahaları işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek. İşlemlerin 31 Aralık 2016’ya kadar tamamlanması öngörülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/soma-a-termik-santrali-satilmayacak_123806.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!