Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kemerköy ve Yeniköy Termik Santrallerin Satışı Onaylandı

Bugün Resmi Gazete'de Kemerköy ve Yeniköy termik santralleri hakkında verilen Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı yayımlandı.

yapi.com.tr
Kemerköy ve Yeniköy Termik Santrallerin Satışı Onaylandı

Bugünkü Resmi Gazete’de Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri, Yeniköy Linyitleri İşletmesi, ilgili Maden Ruhsatları ve Kemerköy Liman Sahasının özelleştirilmesi için yapılan satış ihalesinin onaylanmasına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı yayımlandı. Satış ihalesi 18/4/2014 tarihinde yapılmış ve ihale 2 milyar 671 milyon ABD doları veren IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. üzerinde kalmıştı.

16 Ağustos günü yayımlanan Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı ile de Yatağan termik santralı ile maden sahalarının 1 milyar 91 milyon ABD dolara Elsan Elektrik A.Ş’ne satılması satışı onaylanmıştı.

Satış kararlarının medya ve kamuoyunun bütün ilgisi Cumhurbaşkanlığı ve Tayyip Erdoğan üzerinde yoğunlaştığı günlere yayımlanması dikkat çekiyor. Böylelikle tepkilerin medyada yer bulamayıp önemsizleştirilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Yatağan termik santralinin satılması kararının yayımlanması Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesine ilişkin YSK kararının verildiği güne rastlatılmıştı. Kemerköy ve Yeniköy Termik santrallarının satılması kararı ise göreve başlamasından bir gün önce yayımlandı

http://www.yapi.com.tr/haberler/kemerkoy-ve-yenikoy-termik-santrallerin-satisi-onaylandi_124195.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!