Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3M Çorlu'da Temel Attı

Kişisel bakımdan ev, hobi ve kırtasiye ürünlerine, elektrik, elektronik, telekomünikasyon sistemlerinden, sağlık ürünlerine, trafik güvenliğinden, otomotiv, inşaat, kimyasal üretim gibi sektörlerde endüstriyel ve kişisel ürünler sunan 3M'in Çorlu Avrupa Serbest Bölgesi'nde gerçekleştirdiği yatırımın temel atma töreni gerçekleştirildi.

yapi.com.tr / AA
3M Çorlu'da Temel Attı Foto: Coşkun Bozyel (AA)

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da katıldığı temel atma töreninin açılışında konuşan 3M Uluslararası Yatırımlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı H.C. Shin, bu yatırımın 3M için büyük önem taşıdığını ve yaklaşık bir yıl kadar önce başlayan süreçte Türk hükümet yetkililerinden büyük destek aldıklarını söyledi. 3M'in müşterilerine yakınlık, inovasyon yatırımı ve bölgesel yetkinlik için özel çaba sarfettiğini belirten Shin, bu çerçevede yeni yatırım için en uygun yer olarak Türkiye'yi gördüklerini belirtti.
     
3M için uluslararası operasyonların önemine değinen Shin, ''Türkiye, bölgedeki en dinamik ülkelerden biri. 4 saatlik uçuş mesafesinde toplam 1,5 milyarlık nüfusa erişebilen, dünyanın en önemli enerji koridorunun tam ortasında yer alan benzersiz bir ülke. Buradaki genç ve yetenekli işgücü, 3M'in küresel büyüme stratejisi için büyük bir potansiyel barındırıyor'' dedi.

Türkiye'deki üretim kapasitesinin en az 10 kat artacağını ifade eden Shin, ''Yatırım kararı tüm 3M ailesine büyük heyecan veriyor. Tüm planlarımız yönetim kurulumuz tarafından hızla onaylandı ve 2012 sonunda tesisimize faaliyete geçmeyi hedefliyoruz. Avrupa Serbest Bölgesi'ndeki tesisimiz esnek yapılanmasıyla pek çok farklı sektöre yönelik üretim yapacak ve binden fazla kişiye istihdam sağlayacak. Super HUB kapsamında ilerleyen dönemlerde yapılacak AR-GE yatırımı, teknolojinin yerelleştirilmesi için de büyük bir olanak sağlayacak'' diye konuştu.

Holban: Artık Türk Malı damgalı ürünler sunacağız
     
3M Türkiye Genel Müdürü Andrei Holban ise geçen 10 yıl içerisinde Türkiye'de yaşanan büyük değişimin getirdiği dinamizmin bir parçası olmanın 3M için önemli olduğunu söyledi. Holban, ''Artık ikinci evim olan Türkiye'de bu yıl 3M'in 25. yılını kutluyoruz. Bugün 400'den fazla çalışanımız ve son 2 yıldır Türkiye'nin en büyük 1.000 ihracatçısı arasına sokan 170 milyon dolarlık ciromuzla 1987'deki mütevazı günlerimizden bu yana büyük bir gelişim yaşadık. Türkiye'deki milyonlarca müşterimizin yanı sıra dünyanın 35 ülkesine ihracat yapıyoruz'' dedi. Türkiye'deki firmalara daha önceden ithal edilenlerin yerine Türk Malı damgalı ürünleri sunacaklarını ve Türk ekonomisine destek olacaklarını kaydeden Holban,üretimden sağlayacakları ihracatla da hem cari açığın kapatılmasında, hem de Türkiye'nin 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefine katkı sunacaklarını dile getirdi.
     
Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin de 3M'in Avrupa Serbest Bölgesi'nde bölgesel bir üretim üssü kurduğuna dikkati çekerek, arka arkaya yapacağı yatırımlarla 3M'in bu üretim merkezini belki de mega HUB haline getirerek, buradan Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Rusya'ya hizmet vereceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3m-corluda-temel-atti_103235.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!