Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

40 Yeni AVM Geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'TL' çağrısıyla gözlerin çevrildiği AVM'ler para basıyor. Bakan Tüfenkci, AVM cirolarının yıl sonuna kadar 110 milyara ulaşacağını açıkladı.

yapi.com.tr
40 Yeni AVM Geliyor

Akşam'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan 'TL seferberliği' için gözlerin odaklandığı yerlerden biri de alışveriş merkezleri. AVM’ler, adeta para akımının gerçekleştiği mekanlara dönüştü. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2015 yılında 95 milyar TL olan AVM’lerin cirosunun, bu yıl 110 milyar TL’ye ulaşmasının beklendiğini açıkladı.

40 avm daha yolda

Bakan Tüfenkci, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın sorularına yanıt verirken, yeni açılacak AVM’lerle ilgili bilgileri de paylaştı. Türkiye’deki alışveriş merkezi sayısının 370 olduğunu belirten Tüfenkci “2018 yılı sonuna kadar yaklaşık 40 adet alışveriş merkezinin açılacağı belirtilmektedir" diye konuştu.,

Perbis geliyor

Perakende ticaretiyle ilgili düzenlemeye işaret eden Tüfenkci, şu bilgileri paylaştı: "İlgili kanun gereğince, perakende işletmelerin açılış ve kapanışında gerekli başvuruların yapılması, veri tabanının oluşturulması amacıyla Perakende Bilgi Sistemi'nin (PERBİS) hayata geçirilmesine yönelik hazırlık çalışmaları sürmektedir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/40-yeni-avm-geliyor_152682.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!