Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

50 Milyon Dolar Yatırıp Van’a AVM’yi Kurdular!

Global Yatırım Holding tarafından hayata geçirilen Van Alışveriş Merkezi hizmete açıldı.

yapi.com.tr
50 Milyon Dolar Yatırıp Van’a AVM’yi Kurdular!

Holdingin 50 milyon dolar yatırım yaptığı AVM aynı zamanda Van’ın ilk AVM’si olma özelliğini taşıyor. Doğu Anadolu bölgesinin en büyük alışveriş merkezi olan Van AVM ilk gün kapılarını açtığında Vanlıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Mağazalar ve AVM içinde yer alan eğlence alanları ilgi odağı oldu.

Açılış öncesi basın mensuplarıyla biraraya gelen Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, 18 ayda bitirilen AVM için çok yoğun çalıştıklarını belirterek, “Çok mutluyuz. Yoğun bir çalışmanın ardından 18 ay gibi kısa bir sürede AVM’nin kapılarını açmayı başardık. Yatırımımızın sadece Van için değil, tüm bölge halkı için de çok büyük anlamı olduğuna inanıyoruz” dedi.

Potansiyeli var

Van’ın kendine has dinamikleri olduğunu vurgulayan Bensel, şunları söyledi:

“Biz, Van’ın bu özelliğini desteklemeye, kendi enerjimizi de Van’a aşılamaya geldik. Van, üniversitesi, sosyal toplum kuruluşları, yerel yönetimleri ve sahip olduğu sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerle Doğu’nun incisi olarak anılan bir kent. Van’ın sahip olduğu değerlerin yanısıra geleceğe yönelik potansiyelinin de ne kadar çok olduğunu gördük. bugün, çok güzel bir birlikteliğin en önemli adımlarından birini atıyoruz.”

İstihdam sağladı

JLL Türkiye tarafından yönetim ve kiralaması yapılan Van AVM’nin Vanlılara önemli bir istihdam kapısı da açtığını anlatan Bensel, 1000’e yakın bölge insanının AVM’de çalışmaya başladığını kaydetti. Van’ın her yıl on binlerce turisti ağırladığını, sadece bölge halkının değil, komşu ülke halklarının da kente yoğun ilgi gösterdiğini anlatan Bensel, şöyle konuştu:

“Van halkı, İranlıların bu kentin sokaklarında gezmesine, esnaftan alışveriş yapmasına, buranın sıcaklığını kendi ülkelerinde anlatmalarına alışık. Burada hayata geçirdiğimiz bu eşsiz proje sadece bir AVM olarak değil, aynı zamanda kentin en önemli yaşam merkezi olarak da öne çıkacak. 55 bin metrekare gibi geniş kullanım alanı olan Van AVM’de 90 markayı biraraya getirdik.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/50-milyon-dolar-yatirip-vana-avmyi-kurdular_140820.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!