Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mobiliyum AVM Ortadoğu’ya Model Oluyor

İnegöl mobilyasında ihracat potansiyelini artırmak amacıyla kurulan Mobiliyum AVM, Ortadoğu’ya örnek oluyor. 100 milyon dolarlık bütçe ile şekillenen Türkiye’nin ilk ve tek mobilya alışveriş merkezinin, Afrika, Cezayir, Almanya ve Dubai’de de kurulması planlanıyor

yapi.com.tr
Mobiliyum AVM Ortadoğu’ya Model Oluyor

İhracat potansiyelini artırmak amacıyla kurulan, Türkiye'nin ilk ve tek mobilya alışveriş merkezi Mobiliyum AVM, Ortadoğu'da uygulanacak. Dünya Gazetesi'nden Zehra Oruç'un haberine göre Mobiliyum AVM Kurucu Başkanı ve Saloni Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Özbek, 3 bini aşkın mobilya üreticisinin bulunduğu İnegöl’de sektörün en büyük eksiğinin tanıtım olduğunu vurguladı. İnegöl mobilyasının hak ettiği bilinirliği kazanması için harekete geçtiklerini söyleyen Özbek, “İnegöl ve Türkiye mobilyasının imaj problemini çözmek için yola çıktık ve prestijli, lokasyonu uygun, sosyal donatıları ile güçlü; 5 yıldızlı oteli, restoranları, otoparkı bulunan kapsayıcı bir yatırım ihtiyacı gözlemledik. Dünyadaki tüm mobilya alıcısı, mobilya tüccarlarının ilgisini çekecek bir yapı kurmayı hayal ettik. Perakendeciliği bir yana bırakıp, üretim ve ihracat odaklı, Türkiye mobilyacılığının, İnegöl ve Bursa mobilya sektörünün ihtiyacı olan Mobiliyum AVM’yi inşa ettik. 200 üreticinin showroomunun bulunduğu Mobiliyum AVM ile üreticileri markalaşmaya, büyümeye, vizyon katmaya teşvik etmeyi amaçladık” diye konuştu.

Projeyi planlarken Osmanlı tarzı bir AVM konsepti oluşturduklarından bahseden Özbek, Avrupa ve Ortadoğu’da örneğinin olmadığına dikkati çekti. Projenin uluslararası kimlik kazanmasını hedefl ediklerini açıklayan Özbek, “Bursa’dan mobilya almak isteyenlerin yüzde 70’i Mobiliyum AVM’ye geliyor. Yurtdışından da yoğun ziyaretçi alıyoruz. Yalnızca Saloni Mobilya olarak, Mobiliyum’da yer aldığımızdan bu yana Tanzanya, Almanya, Katar, Azerbaycan gibi 5 yurtdışı bayiliği verdik. Viyana’ya mağaza açtık. Şu anda da biraz daha dışa dönerek, Mobiliyum AVM’yi hem tekil mağazalar ve markalar seviyesinde hem de hepsini kuşatan AVM projesi olarak ihraç etmek istiyoruz. Bundan sonraki süreçte, projeyi Afrika, Cezayir, Almanya, Dubai gibi farklı ülkelere de taşımayı planlıyoruz. ‘Projeyi siz yapın, kendi markalarımızla buralarda yer alalım’ diyeceğiz. 10 yılda 10-15 proje yapalım istiyoruz” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobiliyum-avm-ortadoguya-model-oluyor_137651.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!