Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Adnan Menderes'e Çelik Yapı Tasarım Ödülü

Adnan Menderes Havalimanı, yeni iç hatlar terminali ile çelik yapı tasarım ödülü aldı.

yapi.com.tr/AA
Adnan Menderes'e Çelik Yapı Tasarım Ödülü

TAV İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilerek 2014 yılının ilk çeyreğinde hizmete açılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali, "Ulusal Çelik Yapı Tasarım Ödülü"ne layık görüldü. 

TAV İnşaat'tan yapılan açıklamaya göre, Türk Yapısal Çelik Derneği'nin düzenlediği ve toplam 11 projenin başvurduğu "Ulusal Çelik Yapı Tasarım Ödülleri 2014"te, TAV İnşaat, Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali ile projede aranan niteliklere uygunluk düzeyi açısından yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda ödüllendirildi.

TAV İnşaat Yapısal Tasarım Koordinatörü Ahmet Çıtıpıtıoğlu, "İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali'nin gidiş katı ile bu bölümü örten geniş açıklıklı ferah çelik tonoz çatı terminalin odak noktası olarak yer alıyor. Çatıyı destekleyen büyük çaplı fil ayakları, aynı zamanda yolculara hizmet eden mekanlar olarak değerlendirildi.  Narin bir mimari estetiğe sadık kalarak, ulusal ve uluslararası tasarım şartnamelerine uygun bir şekilde yaratıcı detaylar uygulanarak güvenli bir yapı olacak şekilde tasarlandı" ifadelerini kullandı.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali ve katlı otoparkı için ayrıca Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikasyonu başvurusu da bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adnan-menderese-celik-yapi-tasarim-odulu_126633.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!