Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ağaç Dikmek için Zaman Yetersizmiş

Kuzey Marmara Otoyolu'nun ağaçlandırılması için yapılan ilk ihalenin geçerli teklif veren çıkmaması nedeniyle iptal edildiği açıklanırken, ikinci ihale de ‘zamanın yetersiz olduğu’ belirtilerek iptal edildi.

yapi.com.tr
Ağaç Dikmek için Zaman Yetersizmiş

Kuzey Marmara Otoyolu için 3.7 milyon ağaç kesilirken otoyolun çevresinin ağaçlandırılması için düzenlenen iki ihale ise iptal edildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Orman Genel Müdürlüğü, milyonlarca ağacın kesilmesiyle yapılan ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de üzerinde bulunduğu Kuzey Marmara Otoyolu’nun ağaçlandırılması için 2018 yılının Mayıs ayında adım attı. İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki arazilerin ağaçlandırılması için 25 Mayıs 2018 tarihinde açtığı ilk ihale “Geçerli teklif veren isteklinin çıkmaması nedeniyle” 26 Haziran 2018 tarihinde iptal edildi.

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Kuzey Marmara Otoyolu’nun ağaçlandırılması için 28 Eylül tarihinde bir ihale daha düzenledi. Ancak bu ihale de “İşin tekniği ve yapım süreci nedeniyle gerekli zamanın yetersiz olduğu” belirtilerek 24 Eylül 2018 tarihinde iptal edildi.

Kuzey Ormanları Savunması, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Marmara Otoyolu için kesilen ağaç sayısının en az 3.7 milyon olduğunu açıkladı. Dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise 2016 yılında yaptığı açıklamada, "Köprü ve bağlantı yolları yapılırken 381 bin adet ağaç kesilmek veya nakledilmek zorunda kalındı." demişti.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agac-dikmek-icin-zaman-yetersizmis_181722.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!