Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ağaç Katliamı Davasına Orman Müdürlüğü Katılmadı

Muğla’nın Marmaris ilçesi Turunç Kumlubük Mahallesi Baklabükü Mevkisi'nde kaçak olarak açılan 1.5 kilometrelik yol için katledilen ağaçlarla ilgili ilk duruşmaya, davacı Orman Müdürlüğü katılmadı.

yapi.com.tr
Ağaç Katliamı Davasına Orman Müdürlüğü Katılmadı

Muğla'nın Marmaris İlçesinin Turunç Kumlubük Mahallesi Baklabükü Mevkiinde tarlasına giden patikayı iş makinasıyla dört metreye genişleten ve yaklaşık 1.5 kilometre boyunca çam ağaçlarını kesen T.Ö.'nün Marmaris 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi.

Sözcü’den Mustafa Sarıipek’in haberine göre; duruşmaya davacı olan Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü vekilleri katılmazken, davaya müdahil olmak isteyen Marmaris Kent Konseyi üyeleri ve avukatları da hazır bulundu. Kent Konseyi avukatının müdahillik talebi mahkeme tarafından kabul edilmedi.

Sanık avukatı da bilirkişinin belirleyeceği zararı ödemeye hazır olduklarını söyledi. Mahkeme, Kent Konseyi'nin dilekçesinde suçun milli park sınırları içinde işlendiği iddiasını dikkate alıp suç vasfı değişebileceği için Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmaya karar vererek duruşmayı erteledi.

Marmaris Kent Konseyi üyelerinin duruşma sonunda yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Marmaris'in Kumlubük mevkiinde bir vatandaşın milli park içinde yol açmak niyetiyle yaptığı ağaç katliamına Marmaris Kent Konseyi ‘dur' demiş ve davayı takibe almıştı. Bugünkü duruşmada Kent Konseyi'nin davaya müdahil olma talebi hakim tarafından reddedildi. Ne Milli Parklar ne de Orman İşletme Müdürlüğü'nün avukatlarının katılmadığı davada taraf olması gereken Milli Parklar Müdürlüğü'nü davaya müdahil olmaya ve Marmaris halkının hakkını korumaya davet ediyoruz.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agac-katliami-davasina-orman-mudurlugu-katilmadi_178839.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!