Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ağaç Katliamına Karşı "Duran Adam"

Antalya'nın Finike İlçesi Alacadağ Köyü sınırlarındaki Kızılcık Yaylası'nda binlerce sedir ve çam ağacının katledildiği alanda, 'Duran Adam' eylemi yapıldı.

yapi.com.tr
Ağaç Katliamına Karşı "Duran Adam"

Alacadağ ve Gökçedağ köyleri sınırlarındaki asırlık çam ve sedir ağaçlarından oluşan ormanlık alanda, taş ve mermer ocaklarının faaliyetleri nedeniyle binlerce sedir ve çam ağacının kesilmesiyle ortaya çıkan tepki için 'Duran Adam' eylemi yapıldı.

Mermer ocaklarının izinli sınırlarını aştıkları Finike Cumhuriyet Savcılığı'nın da hazırlattığı bilirkişi raporuyla ortaya konulan Alacadağ'da, binlerce sedir ve çam ağacının kesilmesine karşı mermer ve taş ocaklarının kapatılması için mücadele veren Antalya Kent Konseyi Tüketici Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu ve yöre halkından Doğan Çağrı, taş ocaklarının olduğu alanda durma eylemi gerçekleştirdi.

DHA'nın haberine göre, bilirkişi raporuyla bölgede sedir ve çam ağaçlarının izinsiz şekilde kesildiğini ve katliamın belgelendiğini belirten Ali Ulvi Büyüknohutçu, “Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçlarla başlayan eylem bir anlamda Alacadağ ormanlarının da çığlığıdır. Biz de Alacadağ ormanlarında yaşanan katliamı protesto ve bir an önce durdurulması için bu mermer ocakları önünde duruyoruz, durmaya devam edeceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/agac-katliamina-karsi-duran-adam_109891.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!