Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

AGT, Üretmeye ve Değer Yaratmaya Devam Ediyor

AGT olarak üretmeye ve değer yaratmaya devam ettiklerini söyleyen AGT Genel Müdürü ve CEO’su Didar Sevdil Yıldırım, “Üretime bağlı süreçteki ticari faaliyetlerimizi toplumsal kurallara özen göstererek ve dijital tabanlı çözümlerle de zenginleştirerek, kontrollü bir biçimde sürdürüyoruz.” dedi.

AGT, Üretmeye ve Değer Yaratmaya Devam Ediyor

Koronavirüs salgını ve salgının yayılımını önlemek için alınan tedbirlerin yapı sektörüne etkilerini sektör temsilcilerine sorduk. Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan AGT Genel Müdürü ve CEO’su Didar Sevdil Yıldırım, şirket çalışanlarının sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamında olmasının AGT için en önemli düstur olduğunu belirterek bu konuda birçok önlem aldıklarını söyledi. AGT olarak üretmeye ve değer yaratmaya devam ettiklerini de sözlerine ekleyen Yıldırım, “Üretime bağlı süreçteki ticari faaliyetlerimizi toplumsal kurallara özen göstererek ve dijital tabanlı çözümlerle de zenginleştirerek, kontrollü bir biçimde sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Koronavirüs salgını ve salgın önlemleri şirketinizi nasıl etkiledi?

Salgının ülkemizde yaşanmaya başladığı ilk günden itibaren maksimum seviyede tedbirimizi almaya zaten başlamıştık. Bu süreci o yüzden şirketimiz şu an daha kontrollü ve rahat atlatıyor diyebiliriz. Süreçte çalışanlarımızın sağlığı kadar onların rahat ve huzurlu çalışması bizim için çok önemliydi. Aldığımız tüm önlemlerde onları tedirgin etmeden süreci yürütmeye devam ediyoruz.

Ticari faaliyetler ve üretim faaliyetleriniz ne durumda?

Üretmeye, değer yaratmaya devam ediyoruz. Üretime bağlı süreçteki ticari faaliyetlerimizi toplumsal kurallara özen göstererek ve dijital tabanlı çözümlerle de zenginleştirerek, kontrollü bir biçimde sürdürüyoruz.

 


Çalışan sağlığı ile ilgili ne gibi tedbirler alıyorsunuz? Sizin alınmasını önerdiğiniz tedbirler neler?

AGT olarak şirket çalışanlarımızın sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamında olması bizim için en önemli düstur. Bu kapsamda birçok önlem aldık.

Öncelikli olarak dönüşümlü uzaktan çalışma modeline geçerek şirketimizdeki çalışan sayısını düşürdük. Bu sayede gerek çalışma alanlarımızda gerekse yemekhane ve benzeri sosyal alanlarda sosyal mesafeyi koruyabileceğimiz alanlar yarattık.

Çalışma alanlarımızı ve servis araçlarımızı düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Havanın filtrasyonu ve dezenfektasyonu için yüksek miktarda dezenfektasyon makineleri temin ettik. Tüm ofislerde ve çalışma hatlarında hava dezenfektasyonu sağladık.

Servis sayımızı arttırarak servis kullanan personellerimiz için riski minimum seviyeye düşürdük. Düzenli maske ve eldiven dağıtımları yapıyoruz. Ayrıca karantina odaları oluşturduk.