Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yıldızlar Yatırım Holding, Çalışanların Sağlığını da Üretimi de İhmal Etmiyor

Bu süreçteki en büyük önceliklerinin çalışanlarının sağlığı olduğunu söyleyen Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Sekreteri İlkay Ünal, “Ülkemize karşı olan sorumluluğumuzun ve iş sürekliliği prensibimizin bir gereği olarak üretimimize de ara vermeden devam ediyoruz.” dedi.

Yıldızlar Yatırım Holding, Çalışanların Sağlığını da Üretimi de İhmal Etmiyor

Koronavirüs salgını ve salgının yayılımını önlemek için alınan tedbirlerin yapı sektörüne etkilerini sektör temsilcilerine sorduk. Yıldız Afet Koordinasyon ve İletişim Kurulu Başkanı/ Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Sekreteri İlkay Ünal da Yıldızlar Yatırım Holding’deki süreci anlattı. Çalışanlarının sağlığını korumak için tesis bünyesinde her türlü önlemi aldıklarını belirten Ünal, “Çalışanlarımızın sağlığı için bu adımları atarken, ülkemize karşı olan sorumluluğumuzun ve iş sürekliliği prensibimizin bir gereği olarak bu süreçte üretimimize de ara vermeden devam ediyoruz.” dedi.

İlkay Ünal, şöyle konuştu:  

“Koronavirüs (Kovid-19) salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini hissettirmeye devam ediyor. Toplum sağlığını yoğun bir şekilde tehdit eden bu salgın aynı zamanda faaliyet ortamını da olumsuz biçimde etkilerken; hepimizin günlük yaşantıları, psikolojileri, çalışma alışkanlıkları gibi birçok konuda derin izler bırakıyor.

Bu salgının hem toplum sağlığında hem de ülkemiz ekonomisinde yaratacağı hasarı en aza indirmek; bu zorlu süreci olabilecek en iyi şekilde yönetebilmek için özel şirketlere de büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Biz de Yıldızlar Yatırım Holding olarak bu sorumluluğun bilincindeyiz; bu süreçte tüm adımlarımızı da bu bilinç ve vizyonla atıyoruz.

Yıllardır ülkesi için üreten bizim gibi öncü sanayi şirketleri için bu süreçteki en büyük öncelik tabii ki çalışanlarımızın sağlığı. Bugüne kadar imza attığımız her başarıda birlikte yürüdüğümüz çalışanlarımızın sağlıklarının korunması için de tesislerimiz bünyesinde her türlü önlemi aldık, almaya da devam ediyoruz.

 

Ülkemizde ilk vakanın görülmesiyle birlikte, çalışmalarına bu tarihten çok önce başladığımız Yıldız Afet Koordinasyon ve İletişim Kurulu’nu (YAKİK) hayata geçirdik ve bu sürecin koordinasyonunu da YAKİK olarak her gün teams üzerinden gerçekleştirmiş olduğumuz düzenli toplantılarımızla yürütmeye başladık. Bu mekanizmayla birlikte, Kovid-19 tedbirleriyle ilgili karar alma süreçlerini ve şirket içi&şirketler arası iletişimi mümkün olduğunca hızlandırırken, şirketimiz bünyesindeki farklı organizasyonel yapılar için de farklı bakış açıları geliştirme fırsatı yakaladık.

Ofis alanlarımız ve üretim tesislerimiz başta olmak üzere tüm çalışma ortamlarımızda hijyen kalitesini artıracak çok sayıda tedbiri hızla harekete geçirirken; özellikle şirket giriş-çıkış alanları ya da yemekhaneler gibi bölümlerde çalışanlarımızın birbirleriyle olan sosyal mesafelerini en aza indirecek önlemleri uygulamaya koyduk. Yine bu süreçte, şirket içi toplantılarımızı dijital ortama kaydırırken, tüm çalışanlarımıza maske ve kolonya tedariki sağladık ve sağlıyoruz.  Devletimizin ilgili kurumlarının almış olduğu kararlara çok hızlı reaksiyon göstererek uygulamaya aldık. Özellikle; servislerimizde tedbirleri en üst seviyede tutarak çalışanlarımızın, ev-işyeri yolculuklarını mümkün olduğunca güvenli bir ortamda yapmalarını sağlarken, giriş ve çıkışlarda sosyal mesafeyi gözeterek ateş ölçümlerini gerçekleştiriyor tüm toplu ve yakın çalışılan alanlarda, yemekhanelerde ve özellikle soyunma odalarında tüm hijyen koşulları azami ölçüde sağlıyoruz. Bunlar gibi yaklaşık 50’nin üzerinde önlemi şirketlerimiz bünyesinde devreye alırken, çalışanlarımızın sağlığını her zaman her konunun üzerinde tuttuk.

Tabii çalışanlarımızın sağlığı için bu adımları atarken, ülkemize karşı olan sorumluluğumuzun ve iş sürekliliği prensibimizin bir gereği olarak bu süreçte üretimimize de ara vermeden devam ediyoruz. Nitekim bu dönemde, ekonomimizin bu süreçten en az hasarla çıkabilmesi için özellikle sanayi alanında yapılacak çalışmaların son derece önemli olduğunu düşünüyoruz.

Biz bugüne kadar ülke olarak çok sayıda zorluklarla karşılaştık ama hepsinden de alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Burada da en büyük gücü her zaman birlik ve beraberliğimizden aldık. Bu süreçte de yine tek vücut olarak hareket edecek; en kısa zamanda bu günleri geride bırakacağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/yildizlar-yatirim-holding-calisanlarin-sagligini-da-uretimi-de-ihmal-etmiyor_179575.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!