Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alkor Alüminyum iç pazara odaklanacak
Foto: Tuncay Bayram, Hidayet Hakan Uslu

35 yıllık sektörel tecrübesi bulunan Doku Grup şirketlerinden Alkor Alüminyum, Uluslararası Yapı Ankara Fuarı’nda inşaat sektörüne yönelik çözüm önerilerini sergiledi. Kaliteden ödün vermeden en son teknolojik aletler ve insan kaynaklarını en etkin şekilde kullanarak müşteriye en uygun fiyat ve kaliteyi sunmak vizyonuyla hareket eden firma, dış pazarlardaki başarısını Türkiye pazarına da taşıyacak.

Tuncay Bayram: Alüminyum, inşaat sektöründe de zirveye doğru koşuyor

“Fuarda bir ürünü öne çıkarmanın ötesinde, alüminyumun söz konusu olduğu her alanda Alkor Alüminyum’un olduğunu göstermek istiyoruz” diyen Kor Mağaza Müdürü Tuncay Bayram, fuarı sıcak satış yapmanın ötesinde Ankara ve bölgesindeki yapılanmalarının bir adımı olarak gördüklerini söyledi. Önümüzdeki yıl içinde Ankara’daki organizasyonlarını tamamlayıp 2012 yılında verim almayı planladıklarını aktaran Bayram, sektörün olması gereken yere doğru koşar adım gittiğini sözlerine ekledi. Plastik sektöründeki yanlış satış politikalarının, yanlış bayilik sistemlerinin alüminyum ürünlerine hızlı bir dönüşü tetiklediğine dikkat çeken Bayram, “2010, Alkor Alüminyum için doğru hedeflere koşulan bir atılım yılı oldu. Sanayinin, ısıtma soğutma sektörlerinin ‘olmazsa olmazı’ diyebileceğimiz alüminyum, inşaat sektöründe de zirveye doğru koşuyor. Bunun getirilerini de birkaç yıl içinde görürüz” dedi.

Hidayet Hakan Uslu: Sanayiye yönelik pazar araştırmalarımız sürüyor

Firma olarak üretimlerinin yüzde 80’ini yurtdışı pazarlara gönderdiklerini ve bu profillerin de özel kalıplar olduğunu, iç pazar çalışmalarına son birkaç yıldır yoğunlaştıklarını hatırlatan Mimar Hidayet Hakan Uslu da, İzmir yapılanmalarını tamamladıklarını, bölge bayilikleri için görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Doku Grup’un Doku İnşaat ile zaten inşaat sektöründe aktif olduğuna değinen Uslu, bu nedenle pazara inşaat sektörüne yönelik ürünlerle girdiklerini, ancak sanayi ürünlerine yönelik pazar araştırmalarını da sürdürdüklerini söyledi.

Uslu, sektör için belirlenmiş TSE standartları olmasına rağmen bunların yeterli olduğunu söylemenin zor olduğuna dikkat çekti. “Sanki her üretim yapmak isteyen bu belgeleri alabilirmiş, sanki çok fazla zorlanmıyormuşuz gibi” diyen Uslu, standartların biraz daha olgunlaştırılması gerekliliğine işaret etti.


http://www.yapi.com.tr/haberler/alkor-aluminyum-ic-pazara-odaklanacak_96410.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!