Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Almanlar İzmir’i “Komşu Kapısı” Yaptı

Almanya’nın Bavyera Eyaleti Ekonomi, Altyapı, Ulaştırma ve Teknoloji Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Martin Zeil’in hemen ardından, bu kez de Almanya’nın Baden Württemberg Eyaleti Başbakan Yardımcısı ve Maliye-Ekonomi Bakanı Dr.Nils Schmid de Başkan Kocaoğlu’nu ziyaret etti. İki bakanın da kalabalık bir işadamı grubuyla İzmir’e gelmesi dikkat çekti.

yapi.com.tr
Almanlar İzmir’i “Komşu Kapısı” Yaptı

Geçtiğimiz günlerde parlamenterler, bölgesel sanayi ve ticaret odalarının temsilcileri, işadamları ve bürokratlardan oluşan bir heyetle İzmir’e gelen Almanya’nın Bavyera Eyaleti Ekonomi, Altyapı, Ulaştırma ve Teknoloji Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Martin Zeil’in ardından, bu kez de Almanya’nın Baden Württemberg Eyaleti Başbakan Yardımcısı ve Maliye ve Ekonomi Bakanı Dr.Nils Schmid başkanlığındaki işadamları heyeti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Margit Häberle’nin de İzmir’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Baden Württemberg Eyaleti Başbakan Yardımcısı Dr.Nils Schmid, Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkileri daha da derinleştirmek istediklerini kaydetti. Almanya’nın federal bir devlet olduğunu hatırlatan Schmid, “Bu nedenle yöresel, bölgesel değerlerin önemini iyi biliyoruz. İlişkileri iyileştirmek konusunda başlangıç noktası olarak İzmir’i seçtik. İzmir Başkonsolosumuz da sizin bölgenizin Almanya’da tanıtılması için çaba gösteriyor” dedi. Schmid, İzmir’in dinamik şehir yapısı ve planlama açısından çok büyük projelere imza attığını belirterek, “Biz de katkı koymak isteriz” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise Baden Württemberg Eyaleti Başbakan Yardımcısı Dr.Nils Schmid ve heyetin ziyaretinden İzmir kenti adına mutlu olduğunu ifade etti. İzmir’de katılımcı bir yönetim modelini benimsediklerini belirten Başkan Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdikleri yatırımlarla kentte iyi bir büyüme trendi yakaladıklarını söyledi. Bu büyümenin kalıcı ve sürdürülebilir olması için emin adımlarla çalıştıklarını kaydeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, “4 milyonluk bir nüfusa sahip olan İzmir, 10 milyondan fazla kişinin yaşadığı Ege Bölgesi havza ekonomisinin de merkez kenti. Bölgenin sanayi, tarım, liman, lojistik, finans hizmetlerinin çoğunluğu buradan yapılıyor. İlk çağlardan beri var olan bu kent, 17.yüzyıldan itibaren de Akdeniz’de çok önemli bir oyuncu olarak rol almaya devam ediyor. Biz şimdi İzmir’in üzerindeki tozu silkeleyip, hak ettiği noktaya getirmek amacıyla kentin kanaat önderleriyle birlikte çalışıyoruz” dedi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/almanlar-izmiri-komsu-kapisi-yapti-_106302.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!