Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Alo 181’e En Çok O Soru Soruldu!

'Alo 181 Çevre ve Şehircilik Hattı', Nisan ayı içerisinde toplamda 26 bin çağrı aldı. Gelen bu çağrılarda ise vatandaşlar, en çok Kentsel dönüşümü sordu.

yapi.com.tr
Alo 181’e En Çok O Soru Soruldu!

Bakanlık bünyesinde hizmet vermeye başlayan “Alo 181 Çevre ve Şehircilik Hattı” her geçen ay vatandaşlar tarafından yoğun şekilde aranıyor. Çağrı merkezi Nisan ayı içerisinde 26 bin kez aranırken, vatandaşların en çok sordukları ve merak ettikleri konu ise kentsel dönüşüm oldu.

İstanbul ilk sırada

En çok sorulan sorular arasında ikinci sırayı Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) konuları yer alırken, bunu çevre yönetimi, yardım masası, mesleki hizmetler, yapı denetim çalışmaları, mekansal planlama ve doğal sit alanları takip etti. Yapılan çağrıların illere göre dağılımına bakıldığında da ilk sırayı İstanbul aldı. En çok çağrılar sırasıyla İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon, Bursa, Hatay, Konya ve Samsun illerinden yapıldı.

Öte yandan Çağrı merkezini arayan vatandaşların yüzde 68’i bilgi almak amaçlı ararken, yüzde 28’i şikayet, yüzde 4’ü ise ihbarda bulunmak için aradı. Ayrıca “Alo 181” hattı, kayıt altına alınan çağrıların yüzde 92,4’ünü sonuçlandırarak vatandaşlara geri dönüşte bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alo-181e-en-cok-o-soru-soruldu_109082.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!