Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankaralı 3+1 İstiyor

Ankara’da konut tercihlerine yönelik yapılan bir araştırmadan, konut satın almak isteyenlerin yüzde 69.7’sinin 3+1 tercih ettiği ortaya çıktı.

yapi.com.tr
Ankaralı 3+1 İstiyor

Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Ankara Şubesi Emlak Bölüm Başkanı Kadir Yıldırım, farklı gelir gruplarından konut almak isteyen 500’e yakın Ankaralı arasında yaptıkları araştırma sonucunda, Başkentlilerin büyük çoğunluğunun konut alırken 3+1’i tercih ettiğini söyledi. Konut alınırken semt tercihlerinin de değişiklik gösterdiğini belirten Yıldırım, şunları söyledi:

"AVM değer yükseltiyor"

“Oturmak için ev almayı tercih edenlerin yüzde 48’i Yenimahalle, yüzde 15’i Çankaya, yüzde 13’ü de Keçiören’i tercih ederken, iş yatırıma geldiğinde Yenimahalle’nin oranı yüzde 41’e Keçiören’in de oranı yüzde 9’a düşerken, Çankaya’nın oranı yüzde 39’a çıkıyor. Oda sayısına bakıldığında ise konut alanların yüzde 4’ü 1+1, yüzde 11.3’ü 2+1, yüzde 69.7’si 3+1, yüzde 14.7’si 4+1, yüzde 0.3’ü ise 4+2’yi tercih ediyor. Proje konutlarında da sosyal donatının önemi ön plana çıkıyor. Standart 3 oda 1 salon bir daire 100 birim değerinde ise sosyal donatılı (güvenlik, havuz ve spor merkezi) bir daire 206 birim değerine ulaşıyor. Ayrıca projede AVM de var ise bu değeri daha da yükseliyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankarali-3-1-istiyor_108794.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!