Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tarihi Taş Bina Üniversitenin Oldu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, temmuz ayından itibaren, Eskişehir yolunda yapılan yeni binasında hizmet verecek. Ulus’taki tarihi taş bina ise Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’ne tahsis edildi.

yapi.com.tr
Tarihi Taş Bina Üniversitenin Oldu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Ulus’ta faaliyetini sürdüren 9 birimi, Eskişehir Yolu’ndaki yeni binaya taşınmaya başladı.

Toplam 57 bin 737 metrekare kullanım alanına sahip yeni binaya Ulus’taki yüksek binadan, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü, Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Hukuk Müşavirliği, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Ulus’taki ana hizmet binasından da Gümrükler Genel Müdürlüğü, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Personel Dairesi Başkanlığı birimleri taşındı.

Bakanlık ve Müsteşarlık makamı ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ise bu hafta yeni binaya taşınacak.

24 saat izlenecek

Hürriyet'in haberine göre, Bakanlığın halen TOBB İkiz Kullerde faaliyetini sürdüren İç Ticaret Genel Müdürlüğü, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü ile Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü birimleri ise yeni binanın yanında inşaatı devam eden ek binada hizmet verecek.

Yaklaşık bin 500 personelin görev yapacağı binada, gelişmiş bilgisayar, uydu ve telekonferans sistemleri bulunuyor. Modern güvenlik sistemiyle korunan bina, kameralarla 24 saat izlenecek. Binada 180 kişilik konferans salonu, 12 toplantı salonu, yemekhane, kafeterya, spor salonu, terzi, ayakkabı tamircisi, kuru temizleme, kuaför, kütüphane ve 650 araçlık otopark da yer alıyor.

Ay sonuna kadar tamam

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 4 ayrı yerde 6 farklı binada hizmet veren birimlerin yeni binaya taşınması ile evrak akışındaki zaman kaybının önleneceğini, personel takibinin ve güvenliğin sağlanmasının kolaylaşacağını belirtti. Taşınma işlemlerinin bu ay sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Yazıcı, yeni bina sayesinde tamir-bakım ve onarım, elektrik, su, doğalgaz, telefon giderleri ile farklı yerlerdeki binaların kira giderlerinden de büyük oranda tasarruf sağlanacağını kaydetti. Yazıcı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Ulus’taki tarihi taş binasının da Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine tahsis edildiğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-tas-bina-universitenin-oldu_109785.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!