Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ankara'ya Avrupa'nın en büyük şehir hastaneleri kampüsü
Başbakan Erdoğan Ankaralılar'a beş proje müjdeledi. Avrupa'nın en büyük şehir hastaneleri kampüsünü inşa edeceklerini söyleyen Erdoğan, serbest ticaret merkezi, radar ve uydu merkezi ile teknokent kuracaklarını açıkladı. Sabah Gazetesi'nin 19 Mayıs tarihli haberine göre, Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 'Rekortmenler Plaket Töreni'ne katılan Erdoğan, Etlik ve Bilkent'te, Avrupa'nın en büyük şehir hastaneleri kampüsünü inşa edeceklerini söyledi. Erdoğan, "Proje hazırlıklarımız tamam, seçimden sonra dozerler çalışmaya başlayacak. Ve bu hastanelerimizde benim vatandaşım artık sedye üzerinde dışarda dolaştırılmayacak. Her şey yürüyen merdivenlerle hastane içerisinde bloklar arasında bu şekilde cereyan edecek. Toplam 7 bin yatak kapasitesiyle, 2 genel ve 14 ihtisas hastanesiyle Ankara artık sağlıkta da bir merkez haline gelecek" dedi.

Ankara'dan Niğde, Samsun ve İzmir'e ulaşan otoyollarını tamamlayacaklarını belirten Erdoğan, Ulaştırma Bakanlığı'nın devraldığı metro inşaatında 44 kilometre uzunluğunda 3 metro hattını, 3 milyar liralık yatırımla 2 yılda tamamlayacaklarını ve Ankara'nın hizmetine sunacaklarını söyledi. Erdoğan, "Kızılay Çayyolu, Tandoğan Keçiören, Batıkent Sincan inşallah hayalleriyle kucaklaşmış olacak'' dedi.

Savunmanın üssü Ankara

2016 yılında savunma sanayisinde ciro hedeflerinin 8 milyar dolar olduğunu kaydeden Başbakan Erdoğan, "Bunun 6 milyar doları Ankara'dan sağlanacak. TAİ tesisleri içinde 100 milyon dolarlık bir yatırımla Uzay ve Uydu Merkezi kuruyoruz. Gölbaşı yakınlarında, 100 milyon dolarlık bir yatırımla Radar ve Elektronik Harp Tasarım Merkezi kuruyoruz, 2 yılda bunlar faaliyete geçecek. Ankara'da şu anda 5 teknokent var. Buna yenilerini de ekleyeceğiz" dedi. Başbakan Erdoğan, "Ankara'da serbest ticaret merkezi kuruyoruz, burada ihracat hedefimiz 3 milyar dolar" diye konuştu. Başbakan Erdoğan, Ankaralılar için diğer projeleri de önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını iletti.


http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaraya-avrupanin-en-buyuk-sehir-hastaneleri-kampusu_96646.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!