Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankara’ya Yeni Bir AVM Geliyor

SBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi A.Ş yatırımı ile Ankara’da hayata geçirilen Podium Alışveriş Merkezi, 2015 yılının 3’üncü çeyreğinde ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

yapi.com.tr
Ankara’ya Yeni Bir AVM Geliyor

SBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi A.Ş., Başkent Ankara’da Podium Alışveriş Merkezi’ni açıyor. 140 Milyon Euro’luk yatırımı ile 2015 yılının 3’üncü çeyreğinde Ankara Yeni Mahalle’de açılacak Podium Alışveriş Merkezi’nde, mağazalar ilk ve yeni konseptleriyle yer alırken sinema, spor, eğlence ve yemek alanı, restoranlar, süpermarket, otel gibi pek çok alan da bulunacak.

Toplam 172 bin metrekarelik alana sahip Podium Alışveriş Merkezi’nin İstanbul lansmanı, perakende sektörünün üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. SBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi A.Ş Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen tanıtım toplantısına Bauhaus, Migros, LCW, İpekyol, Kemal Tanca, Koton, De Facto, Mars Entertainment, Joyport Eğlence Merkezi, FLO, Deichman gibi sektörün önde gelen markalarının temsilcileri katıldı.

Proje, kentsel gelişimine paralel şekilde oluşuyor

Ankara Yenimahalle'de açılacak olan Alışveriş Merkezi’nin, perakende sektörünün öncü oyuncularına ilk kez sunulduğu tanıtım toplantısında, SBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar, Podium Alışveriş Merkezi'ne yaptıkları yatırımdan bahsederek, Ankara’nın Türkiye için de yeni bir konseptle çok özel bir alışveriş merkezine ev sahipliği yapacağını belirtti. Acar şunları aktardı: “Proje, Ankara’nın kentsel gelişimine paralel şekilde oluşuyor. Podium Alışveriş Merkezi’nin hedef kitlesi şu anda bölgede var olan nüfus ve bu nüfus çevrede artan konut projeleriyle her geçen gün biraz daha çoğalıyor. Kentsel yerleşik nüfusa ilave olarak günlük hareketli işgücü nüfusunda önemli olduğu bölgede, Ankara’nın önemli orta ölçekli sanayi imalatlarının gerçekleştiği OSTİM Sanayi Bölgesi ve Ankara Gıda Toptancıları yer alıyor. Alışveriş merkezinin etki alanı içerisinde yer alan söz konusu günlük hareketli işgücü nüfusu alışveriş merkezi ve otel projesinin fonksiyon seçimindeki en önemli unsurlar. Dolayısıyla aslında Podium Alışveriş Merkezi, kentsel gelişimle birlikte organik olarak kendi tüketici ve iş gücünü yaratıyor”.

SBS Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin kiralama ve geliştirme danışmanlığını üstlenen AB Invest’in Yönetim Kurulu Başkanı Melih Arslan isetoplantıda yaptığı sunumda Podium Alışveriş Merkezi’nin mimari özelliklerini anlattı. Alışveriş merkezinde ön anlaşmalar ve kesin olan anlaşmalarla birlikte toplam kiralanabilir alanın alansal olarak yüzde 60’tan fazlasının kiralandığını belirten Arslan,  alışveriş merkezinde yer alacak olan markaların en güncel mağaza konseptleriyle Podium’a çıktıklarını buranın bir yaşam alanı olarak planlandığının altını çizdi.

120 odalı şehir oteli de yer alacak

Ankara’nın kuzey batısında Anadolu Bulvarı ile Bağdat Caddesi kavşağında yer alan projede, 172 bin metrekare toplam, 61 bin 500 metrekarelik kiralanabilir alan bulunuyor. Ayrıca 11 bin metrekare büyüklüğünde 120 odalı şehir oteli de yer alacak. İki katı otopark olmak üzere toplam beş kattan oluşan alışveriş merkezinde 3 bin araç kapasiteli kapalı ve açık otopark, 11.000 metrekare büyüklüğündeki Bauhaus, 11 salonlu sinema salonu, 2.600 metrekare oyun alanı, yaklaşık 80.000 metrekarede üç alışveriş katı ile 180 mağazanın yer alacağı yerli yabancı markalardan oluşan perakende karması bulunacak.

Toplantıda, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Genel Sekreteri Nihat Sandıkçıoğlu ise perakende sektörünün bugün gelmiş olduğu nokta ile ilgili bilgi verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaraya-yeni-bir-avm-geliyor_120790.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!