Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Arıtma Sektörüne 890 Milyonluk Kredi

İLBANK tarafından, belediyelerin içme suyu arıtma ve atık su arıtma çalışmaları için bu yıl 890 milyonluk hibe ve kredi desteği sağlandı.

yapi.com.tr
Arıtma Sektörüne 890 Milyonluk Kredi

Dünya Gazetesi’nin haberine göre; İller Bankası A.Ş. (İLBANK) tarafından belediyelerin içme suyu arıtma ve atık su arıtma çalışmaları için bu yıl 890 milyonluk hibe ve kredi desteği sağlandı.

İLBANK'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2003-2012 yılları arasında 352 atık su ve içme suyu arıtma tesisi hizmete sokulurken 2013 yılı içerisinde ise 85 yeni çalışma başlatıldı.

İLBANK Genel Müdürü Tuncay Karaman, belediyelerin her türlü altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarını çözebilmek için gerçekleştirdikleri yatırımları hızla sürdürdüklerini, bu yatırımlardan özellikle atık su ve içme suyu arıtma çalışmalarını önemsediklerini belirtti.

Yerel yönetimler için 2003-2012 yılları arasında 61 adet içme suyu arıtma ve 291 adet atık su arıtma tesisi olmak üzere 936 milyon değerinde 352 projenin gerçekleştirildiğini kaydeden Karaman, 2013 yılı içerisinde ise 81 adet atık su arıtma ve 4 adet içme suyu arıtma tesisi için 890 milyonluk destek sağlandığını ifade etti.

Projelerin bir kısmı için hibe kaynak kullandırıldığını, toplam tutarın 504 milyonluk bölümünün İLBANK'ın yıllık kar payından hibe olarak sağlandığını belirten Karaman, Su, Kanalizasyon ve Altyapı Projesi (SUKAP) kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda da yüzde 50 hibe sağlanarak ihale, yapım ve kontrollük hizmetlerinin Banka tarafından verildiğini, tamamı belediye tarafından yapılan çalışmalarda ise izleme yaptıklarını kaydetti.  

http://www.yapi.com.tr/haberler/aritma-sektorune-890-milyonluk-kredi_115208.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!