Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Asansör Faciasından Yeni Görüntüler

10 işçinin yaşamını yitirdiği Mecidiyeköy'deki rezidansın inşaatında meydana gelen asansör kazasından hemen sonra çekilmiş yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

yapi.com.tr
1 Asansör Faciasından Yeni Görüntüler

Arkadaşlarının yardımına koşan işçilerin çektiği fotoğraflardan birinde, kazada yaşamını yitiren işçilerden birinin enkaz altından dışarıya sarkmış kolu görünüyor.

Yardıma koşan arkadaşları, ölen işçilerin baretleri ve ayakkabıları ile kanlı zeminin de fotoğraflarını çekmiş. Diğer fotoğraflarda da, asansörün zemine çakıldıktan sonraki enkazı, asansörü taşıyan kızak ve işçilerin taşındığı battaniyeler var.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asansor-faciasindan-yeni-goruntuler_124614.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Burada açıklığa kavuşması gerekler: 1- Asansörün kullanım ruhsatı ne için alınmıştır? 2- Asansörün taşıma kapasitesi nedir? 3- Aşırı yük var mı idi? 4- Aşırı yük güvenlik kilidi var mı idi, varsa çalışır durumda mı idi, şayet çalışır durumda ise neden devreye girmemiştir? 5- Asansörün hareket halinde iken raydan çıkma sebebi: 5.1 ray bağlantı suportları projesine uygun mu idi? 5.2 Rayların yağlanması uygun zamanlarda yapılmış mı idi? 5.3 Ray bağlantı ankrajlarını sıkan cıvatalar gereken gerginlikte mi idi? 5.4 Ray malzemeleri gereken standartlarda mı ve aşınma durumu ne durumu da ne halde idi, bakımları zamanında gerçekleştirilmiş mi idi? 5-5 Asansör kulesi mahallin klimatolojik şartlarına uygun olarak yapılmış mı idi? 5-6 son zamanlarda meydana gelen küresel ısınmalardan dolayı kullanılan malzemelerde hava şartlarının ortaya çıkardığı bir yetersizlik ve de olumsuzluk var olabilir mi? 5-7 Asansör görüldüğüne göre ağırlığın meydana getirdiği moment yükünü kaldırabilecek durumda mı idi, YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!