Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Asbest Dosyası" Halka Açıldı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, Ankara'da Havagazı Fabrikası binasının yıkımı ile ilgili bütün bilgi ve belgeleri halkın erişimine açtıklarını duyurdu.

yapi.com.tr
"Asbest Dosyası" Halka Açıldı

Yürütmeyi durdurma alarak yıkımı durduran, sorumluluğu bulunan yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunan, yerleşke içinde yerinde keşif ve bilirkişi incelemesi talebiyle dava açan meslek odaları, ellerindeki bütün belge ve bilgileri kamuoyuna sundu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Ankara Tabip Odası ile verdiğimiz mücadelenin bütün bilgi, belge ve asbest raporlarını http://www.mimarlarodasiankara.org  adresinde halka açtık.  Kamuoyunu bilgilendirmeyen, hatta bilgi kirliliği yaparak algı yönetimi yapan yöneticilere ders veriyoruz. Vatandaşlar http://www.mimarlarodasiankara.org  adresindeki Havagazı Fabrikası Asbest Dosyası’na girerek bütün bilgi ve belgelere ulaşabilirler. Dosyada, kronoloji, asbest raporları suç duyurusu metni ve basında çıkan haberler yer alıyor” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asbest-dosyasi-halka-acildi_157083.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!