Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

MTA Raporu Asbesti Doğruladı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, yayınlanan MTA raporu ile Havagazı Fabrikası ve çevresindeki asbestin varlığını ve çevreye yayıldığının kanıtladığını bildirdi.

yapi.com.tr
MTA Raporu Asbesti Doğruladı

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, Hacettepe Üniversitesi ve Türk Toraks Derneği’nin düzenlediği ‘Kentsel Dönüşüm ve Asbest Tehlikesi’ başlıklı panelde MTA raporunu kamuoyuyla paylaştı. Meslek odaları, 350 ton asbestli malzeme olan Havagazı Fabrikası’nın numunelerini çapraz sorgu için Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne(MTA) gönderdiklerini belirterek, gelen raporda yer alan bilgilere göre bölgede asbestin varlığını ve çevreye yayıldığının kanıtladığını bildirildi.

Bilimsel olarak kanıtlandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in asbestli yıkım yapmadığına dair ifadelerinin doğru olmadığının iki raporla bilimsel olarak kanıtlanmış olduğunu vurgulayan meslek odaları, MTA raporunun uzman değerlendirmeleriyle detaylı bir şekilde kamuoyuna açıklanacağını kaydetti.

Rapor mahkemeye sunulacak

25 Şubat’ta asbest yönetmeliğine aykırı bir şekilde halkın sağlığını tehdit ederek yıkım gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunan meslek odaları MTA raporunu da mahkemeye sunacaklarını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mta-raporu-asbesti-dogruladi_156817.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!