Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ataköy'de Sahilin Şekli Değişti

Karadaki inşaatlardan sonra denizde başlayan dolgu ile birlikte Ataköy sahil şeridinin doğal şekli de değişmiş oldu. Sahil şeridinde halkın denizle buluşacağı tek bir alan kaldı.

yapı.com.tr
Ataköy'de Sahilin Şekli Değişti

Dolgu ve inşaatlar Ataköy sahil şeridinin şeklini değiştirdi. Radikal'den Ömer Erbil'in haberine göre, Mega Yat Limanı için dolgu alanı tamamlanmak üzere. Yaklaşık 140 dönümlük alan dolduruldu. Galeria Alışveriş Merkezi'nden Hava Harp Okulu’na kadar olan sahil şeridinde halkın yürüyebileceği tek bir alan 160 parsel olarak bilinen Baruthane yapılarının bulunduğu arazi kaldı. Kültür Varlıkları Koruma Kurulu ile Tabiat Varlıkları Komisyonu inşaat izni verdiği takdirde Ataköy Sahili tamamen halka kapanacak.

"Kara bitti"

Karadaki inşaatlardan sonra denizde başlayan dolgu ile birlikte Ataköy sahil şeridinin doğal şekli de değişmiş oldu. Yaklaşık 140 bin metrekare dolgu alanının üstüne 3 katlı ticaret ve eğlence merkezi, 2 katlı lokanta ve gazino, 2 katlı kongre merkezi, 5 katlı yönetim ofisi, 5 katlı tekne satış ofisi, 724 ve 320 araçlık açık otopark ve ayrıca 5 ayrı yerde 32 araçlık açık otopark, tekne onarım ofisleri, yüzme havuzları yer alacak.


"Yapılacaklar arasında yok yok"

2005 yılında Ataköy Marina, Ataköy Otelcilik ve Ataköy Turizm adında 3 şirketin birleşmesi ile oluşan Dati Holding 2038 yılına doldurulan alanın üst yönetim hakkına sahip.  Ayrıca Galeria, Dünya Göz Hastanesi, Sheraton otellerinin bulunduğu alanlara ise 70 metre yüksekliğinde yaklaşık 22 katlı otel, çok katlı otopark ve ticaret merkezi, AVM, 22 katlı 3 ayrı apart otel, kafe ve lokantalar inşa edilecek.
DATİ Holding projesinde neler var?
-400 mega yat kapasiteli marina
-70 metrelik 7-8 bina (otel, ofis ve otel-rezidans)
-2.5 kilometre yürüyüş alanı
-Konser alanı
-Kongre merkezi
-Spor merkezi
-Alışveriş birimleri
-Kafe ve restoranlar
-Marina teknik alanları ve marina çarşı alanları
-4-5 meydan
-Buz pisti alanı

http://www.yapi.com.tr/haberler/atakoyde-sahilin-sekli-degisti_136497.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!