Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atatürk Öğrenci Yurdu Yenileniyor

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), Atatürk Öğrenci Yurdu Sosyal Tesislerini yenilediğini duyurdu.

yapi.com.tr
Atatürk Öğrenci Yurdu Yenileniyor

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), Atatürk Öğrenci Yurdu Sosyal Tesislerini, yeni ve modern yurt blokları yanında eski kalması, bütünlüğü bozması, işlevini tam olarak yerine getirememesi ve deprem dayanımlarının yeterli olmaması nedeniyle yıkıp yeniden yapıyor. İstanbul’un en büyük öğrenci kompleksi Atatürk Öğrenci Yurdu, yapılan yeni düzenlemelerle örnek bir yurt kampüsü olacak.

DHA'nın haberine göre, Kredi ve Yurtlar Kurumu istekleri doğrultusunda, İPKB tarafından ele alınan Atatürk Öğrenci Yurdu Sosyal Tesisleri; İdari ve misafirhane binası, sosyal bina ve spor salonu bölümlerinin yer aldığı 3 ayrı binadan oluşuyor. İdari bina ve misafirhane binası toplam 4 bin 360 metrekare inşaat alanına sahip. Bina içerisinde 15 adet 2 kişilik, 15 adet 3 kişilik, 5 adet süit oda olmak üzere toplam 35 yatak odası bulunuyor.

500 kişilik çok amaçlı salon yapılıyor

Bin 800 metrekare inşaat alanına sahip olan spor salonu, 270 kişi izleyici kapasiteli. İçerisinde sporcu, hakem soyunma odaları ve duşları ile beraber izleyicilerin kullanabileceği 200 metrekare büyüklüğünde bir adet kafeterya barındırıyor. 6 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip olan sosyal bina ise 2 ayrı kütle ve bu kütlelerin arasında yer alan üstü kapalı bir sokak yapısından oluşuyor. Sokak içerisinde betonarme ve çelik taşıyıcı sistemler kullanılan 2 kütleden birinin içerisinde 500 kişilik çok amaçlı salon yer alıyor.

Sokağın diğer yanında yer alan kütlede ise; zemin katta öğrencilerin yemek yiyebilecekleri ve bir araya gelip zaman geçirebilecekleri kafeterya bölümü ile günde 3 bin 500 öğrenciye sabah, öğle ve akşam yemeklerini hazırlayan ve üst kattaki yemekhaneye hizmet verecek olan mutfak bölümü bulunuyor.

Atatürk Öğrenci Yurdu’nun gerek sosyal binaları, gerekse peyzaj düzenlemesi, öğrencilerin her türlü ihtiyacının kampüs içerisinden karşılayabilmesi için tasarlandı. Bu özellikleri ile Atatürk Öğrenci Yurdu’nun örnek bir yurt kampüsü olması hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-ogrenci-yurdu-yenileniyor_124177.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!